A A+ A++

Łęczyckie placówki kulturowe prężnie działają pomimo zamknięcia

03.04.2020

autor: UM Łęczyca (mk2)

W związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce kina, muzea, biblioteki czy teatry zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że one nie funkcjonują. Najlepszym przykładem są jednostki kulturowe w Łęczycy, które za pośrednictwem swoich stron internetowych dbają o to, aby mieszkańcy nie narzekali na nudę.

Dom Kultury

Dom Kultury chcąc wzbudzić kreatywność, ogłosił konkurs plastyczny online o nazwie: „Widok z mojego okna” adresowany do dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Prace można zgłaszać do 17 kwietnia, więc zostało trochę czasu, aby jak najlepiej wykorzystać nabierający wiosennych kolorów widok.

Więcej szczegółów o samym konkursie – https://dkleczyca.pl/nuda-wiec-zapraszamy-na-konkurs-online/

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku zamieszcza wirtualne spotkania ze znanymi pisarzami, publikowane dzięki współpracy unii literackiej. Do tej pory wystąpiła m.in. Bianka Rolando, Sylwia Chutnik, Mikołaj Grynberg czy Justyna Czechowska.

Informacje o spotkaniach można śledzić pod linkiem – https://www.facebook.com/Miejska-i-Powiatowa-Biblioteka-Publiczna-w-%C5%81%C4%99czycy-173374522751049/

Muzeum w Łęczycy

Muzeum w Łęczycy postawiło na cykl opowieści historycznych. „Bohaterem” jest – egzotyczny zestaw broni znajdujący się w łęczyckim Zamku, w tym jatagany, sztylety typu Kama czy perskie topory. Każdy z nich kryje osobną historię, a więcej dowiedzieć można się pod tym linkiem – https://www.facebook.com/MuzeumWLeczycy/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOśrodek Profilaktyki Nowotworów OPEN działa w czasach epidemii. 10 razy mniej pacjentów
Następny artykułBunt listonoszy ws. głosowania korespondencyjnego. „To szaleństwo”