Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała wczoraj SMS PZPS Spała 3:0 (25:17, 25:20, 25:21) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mateusz Piotrowski. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną tomaszowian 3:1.

Pierwszą partię od skutecznego ataku rozpoczął Przemysław Peryt 1:0. Do stanu 3:3 drużyny grały dość równo. Następnie swoją przewagę zaczęli budować siatkarze Lechii 7:3. Pewnie punktował Mateusz Piotrowski. W zespole SMS PZPS dobrze serwował Jakub Olszewski 5:8. Jednak w dalszej części spalska młodzież miała trudności z przyjęciem zagrywek Kamila Szaniawskiego 7:13. Do końca tej premierowej odsłony spotkania warunki gry dyktowali gospodarze, wygrywając pewnie 25:17. Ostatnie oczko zdobył Piotrowski.

Seta numer dwa od serii zagrywak zaczął Piotrowski 4:0. Podopieczni Michała Bąkiewicza robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom. Jednak to tomaszowianie kontrolowali grę w tej pierwszej części 8:3. SMS PZPS do walki poderwał Kajetan Kubicki 9:10. Jednak druga część tej partii należała już do gospodarzy. Punktowali pewnie w każdym elemencie. Dwudziesty piąty punkt zdobył blokiem dla swojego zespołu Damian Baran, który zatrzymał zagranie Kacpra Pakosa 25:20.

Trzeci set miał zmienny przebieg. Przez moment Lechia prowadziła kilkoma oczkami 6:2, a zawodnicy ze Spały zniwelowali różnicę 9:10 i 16:16. Końcówka natomiast należała już do podopiecznych Bartłomieja Rebzdy. Nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa za trzy punkty 25:21. Tę partię i zarazem mecz zakończył błąd w polu serwisowym Kubickiego