Świetne wieści dotarły z Bielska-Białej, gdzie w sobotę grali piłkarze Lechii. Zielonogórzanie mierzyli się z liderem grupy III trzecioligowych zmagań, Rekordem.

Podopieczni Andrzeja Sawickiego wygrali 2:1! Do przerwy był remis, bo najpierw bramkę dla gospodarzy, już w piątej minucie zdobył Daniel Świderski, a wyrównał Maksym Iwanowicz (37 min.). Bramkę na wagę zwycięstwa w drugiej połowie zdobył Jakub Kołodenny (61 min.).

To dziesiąta wygrana zielonogórzan w tym sezonie, piąta na wyjeździe i druga wiosną. Za tydzień Lechia podejmie w derbowym starciu Carinę. Gubinianie w tej kolejce wygrali 5:2 z rezerwami Rakowa Częstochowa.