Bardzo emocjonujący mecz w Mielcu. Ostatecznie Stal remisuje z Lechią Gdańsk 3-3. Kristers Tobers wrócił na ligowe boiska po 98 dniach przerwy.

Przed meczem ze Stalą Mielec, Kristers Tobers miał w bieżącym sezonie ledwie cztery ligowe minuty na koncie. Obrońca zagrał w połowie sierpnia epizod w spotkaniu Lechii Gdańsk z Cracovią (3-0), potem długo pauzował z powodu kontuzji. Reprezentant Łotwy niespodziewanie pojawił się w wyjściowym składzie Biało-Zielonych na spotkanie z nieźle radzącą sobie w tym sezonie Stalą Mielec.

– Wiedzieliśmy, że Mario Maloca nie zagra z powodu żółtych kartek. W tygodniu Michałowi Nalepie przytrafił się uraz, trener nie powiedział wprost, że będę grał, ale prosił mnie bym był skoncentrowany i gotowy – tłumaczył po meczu w Mielcu Kristers Tobers.