Lokalni kolarze górscy nie mieli łatwo na ostatnim etapie MTB Pomeranii w okolicach Lęborka. Wyścig odbył się 25 czerwca w upale na wysuszonych trasach pełnych pyłu i luźnego piasku.

Dystans krótszy tym razem miał aż 35 kilometrów i choć trasa nie była trudna technicznie w górskim rozumieniu tego słowa, to fragmenty w głębokim piasku sprawdzały przełajowe umiejętności zawodników. Dystans dłuższy z kolei był prawdziwą techniczną gratkę. Strome, niebezpieczne zjazdy i ciężkie podjazdy pokonywane w trudnych warunkach stanowiły duże wyzwanie.

Na dystansie SPEED 4 miejsce OPEN i 1 miejsce w kategorii wiekowej 30 latków zdobył Sławomir Riebandt, kolarz górski z Rokitek reprezentujący lukaszcycling.com. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Maciej Łukasik z klubu GK Gryf Tczew. W kategorii OPEN był on jednak zaraz za Piotem Sobieralskim z AkbiSport BMC Lab Gdańsk.

Na dystansie MEGA z naszych rodaków jechał tylko Patryk Mróz, który z przyczyn obiektywnych nie ukończył wyścigu. Pozostali uczestnicy wyścigu to Tomasz Borzyszkowski, Kajetan Golicki i Filip Spychalski. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

Tczew - "Olympic Hopes". Zuzanna Lesińska z medalem!