A A+ A++

Uwielbiamy robić gofry i oczywiście je jeść! Nieważne czy na sucho, z dodatkami – każda ilość jest u nas mile widziana. Długo szukaliśmy przepisu na gofry idealne. Korzystamy z różnych wersji, ale ostatnio króluje u nas jeden przepis.

  • 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • 2 łyżeczki cukru pudru lub kryształu
  • 1 łyżka cukru wanilinowego
  • 2 jaja
  • 1/2 szklanki oleju roślinnego (np. słonecznikowego) lub roztopionego masła
  • 1 i 1/3 szklanki mleka

Przygotowanie

Mąkę wsypujemy do miski a następnie dodajemy proszek do pieczenia, sól, cukier i cukier wanilinowy. Wszystkie składniki mieszamy. Teraz dodajemy jajka – możemy także zrobić to w inny sposób i ubić pianę z białek i dopiero dodać do nich żółtka. Czas na olej roślinny oraz mleko. Składniki miksujemy mikserem na gładką masę do połączenia się wszystkich. Ciasto można odstawić aby odpoczęło (na około 15 minut), ale nie jest to konieczne.

Rozgrzewamy gofrownicę. Gofry pieczemy przez około 3 – 3,5 minuty, jednak jest to zależne jaką mamy moc urządzenia. Najlepiej dostosować czas do swojej metodą prób i błędów lub według instrukcji. Nakładamy ciasto chochlą i wypukłą stroną łyżki rozprowadzamy ciasto dokładnie po całej powierzchni. Pamiętajmy by nie wlać go za dużo.

Gofry po upieczeniu odkładamy na metalową kratkę lub opieramy pionowo np o szafkę, chodzi o to by odparowały, gdyż w przeciwnym razie będą tzw. “flaki”. Posypujemy cukrem pudrem, dodajemy bitą śmietanę, owoce – wszystko według upodobań. Zjadamy ze smakiem!

Takie gofry mogą być niezłym wstępem do prezentu na Dzień Ojca. A to już naprawdę niedługo, dlatego też postanowiłam podsunąć Wam mój pomysł na prezent. W tym roku zdecydowałyśmy się na oryginalne koszulki. Znajdziecie je w sklepie wybór jest ogromny, a jakość naprawdę ekstra. Każdy tata będzie zadowolony.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlok, dom wolnostojący czy szeregówka – gdzie zamieszkać, by było ciszej?
Następny artykułPrzepis na racuchy bezglutenowe