Lasery pikosekundowe na rozstępy i zmiany skórne
To, jak wyglądamy, nie definiuje tego, jacy jesteśmy. Niezadowolenie z własnego odbicia w lustrze może jednak mieć silny wpływ na naszą samoocenę, a co za tym idzie – pewność siebie i odwagę w podejmowaniu działań. Chcąc osiągnąć swoje cele, powinniśmy być w stanie skupiać się wyłącznie na ich realizacji.
Na szczęście nowoczesna technologia pomaga skutecznie pozbywać się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także różnorodnych zmian skórnych, takich jak rozstępy, blizny potrądzikowe, przebarwienia na twarzy czy zmarszczki.
Lasery pikosekundowe i nanosekundowe
Lasery pikosekundowe i nanosekundowe stanowią prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Wykorzystują wiązki laserowe o różnych długościach, dzięki czemu osoba wykonująca zabieg (lekarz medycyny estetycznej) może w precyzyjny sposób docierać tylko do tych komórek na ciele pacjenta, które stanowią źródło problemów skórnych. Taka selekcja sprawia, że laseroterapia jest maksymalnie bezbolesna, nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta, a przy tym wyjątkowo efektywna. Nie wiąże się również z koniecznością odbycia okresu rekonwalescencji, a jedynie stosowania się do zaleceń pozabiegowych, obejmujących właściwą pielęgnację skóry. Korzystanie z laserów pikosekundowych i nanosekundowych nie generuje powikłań. Efekty uboczne, jakie mogą (ale nie muszą) wystąpić po zabiegu, to zaczerwienienie niewielkiego obszaru skóry oraz lekki obrzęk. Objawy utrzymują się do kilku godzin i ustępują samoistnie, bez ingerencji pacjenta.
Laseroterapia jest wyjątkowo efektywnym sposobem usuwania nieestetycznych zmian skórnych – w przypadku przebarwień na twarzy najczęściej już jeden zabieg przynosi zadowalające efekty! Jeżeli natomiast niedoskonałości są rozległe lub głębokie, zaleca się powtarzanie sesji w ustalonych z lekarzem medycyny estetycznej odstępach czasowych. Pierwszym etapem terapii jest wywiad medyczny i przygotowanie indywidualnego planu leczenia, tak aby było możliwe spełnienie wszystkich potrzeb i oczekiwań pacjenta.
Laseroterapia – zalecenia i przeciwwskazania
Przygotowanie do laseroterapii obejmuje właściwą dbałość o skórę przed planowanym zabiegiem. Przede wszystkim należy unikać kontaktu z promieniami UV, zarówno tymi pochodzącymi ze słońca, jak i lamp w solarium. Niewskazane jest również stosowanie samoopalacza oraz leków i ziół o właściwościach fotouczulających. Na 24 godziny przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z picia alkoholu.
Laseroterapię poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której omawiany jest przebieg i oczekiwane rezultaty. W tym czasie należy również wykluczyć przeciwwskazania do użycia lasera, jakie mogą dotyczyć pacjenta. Należą do nich przede wszystkim:
– ciąża lub laktacja,
– świeża opalenizna,
– aktywne infekcje skóry,
– padaczka,
– łuszczyca,
– bielactwo,
– nowotwór,
– skłonność do bliznowców,
– przyjmowanie niektórych leków (np. antybiotyków).
Przez kilka tygodni po zabiegu zalecane jest stosowanie fotoprotekcji (używanie kremów z filtrem SPF 50), a także rezygnacja z sauny, solarium oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.
(19.05.2020 materiał zewnętrzny fot.nadesłane)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS