A A+ A++

W Rybniku powstanie pierwszy las Miyawaki! Zasadzony będzie na działce gminnej, pomiędzy ulicami Budowlanych i Św. Józefa, za Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych (przy rondzie Mazamet). Już dziś Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do wspólnego sadzenia.

Bliskość mieszkańców i terenów rekreacyjnych

Wybrana lokalizacja lasu zapewnia bliskość osiedla mieszkaniowego, szkoły, bulwarów oraz dróg publicznych, dlatego też korzyści z naszego lasu będą wielowymiarowe. Las Miyawaki zaprojektuje Forest Maker – firma, która jako jedyna w Polsce wykonuje tego typu lasy na zlecenie różnych gmin i podmiotów.

Rozpoczęte prace ziemne

Prace ziemne w terenie już się rozpoczęły – nadzorują je pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej, a Wydział Ekologii UM opracował dokumenty geologiczne oraz dokonał ostatnich uzgodnień.

Kiedy sadzimy nasz las Miyawaki? Już 27 listopada w godzinach przedpołudniowych! Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców oraz zainteresowane organizacje do wspólnego sadzenia tego wyjątkowego lasu.

Las Miyawaki – czyli jaki?

Las Miyawaki nazywany również lasem kieszonkowym, to las tworzony poprzez sadzenie rodzimych drzew i krzewów w bliskiej odległości, tak by szybko przywrócić rodzime gatunki roślin w zniszczonych ekosystemach. Metoda mikrolasów została opracowana przez wybitnego japońskiego botanika, Akirę Miyawaki. Opracował on technikę sadzenia lasów wraz z tworzeniem siedliska leśnego na niewielkiej powierzchni terenu. Metoda ta czerpie z obserwacji naturalnych procesów, ekosystemów leśnych zbliżonych do naturalnych i pierwotnych – jest wynikiem ponad 50 lat jej wdrażania w różnych częściach świata. Zapewnia relatywnie szybki wzrost, wysoki stopień bioróżnorodności i trwałość, a co najważniejsze jest skuteczną metodą w budowaniu siedliska leśnego na zdegradowanym podłożu. Lasy kieszonkowe to sprawdzony sposób na ponowne zalesianie przestrzeni miejskich i edukowanie mieszkańców miast o rodzimych środowiskach leśnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziałacze kultury z Piotrkowa i powiatu nagrodzeni przez sejmik
Następny artykuł​Terlikowski o Apokalipsie: Opowiada o doświadczeniu, którego wszyscy się boimy