A A+ A++

Partnerem materiału jest HP.

Przed tygodniem pytaliśmy Was o to, jakimi cechami kierowalibyście się przy wyborze laptopa służącego do szeroko pojętej pracy kreatywnej, np. edycji grafiki, modelowaniu 3D czy montażu audio i wideo. Sprawdzaliśmy nie tylko profil wykorzystania laptopów w codziennej pracy twórczej, ale także preferencje dotyczące konkretnych podzespołów czy wymagania odnośnie mobilności. Dziś, dzięki setkom udzielonych przez Was odpowiedzi, możemy już podzielić się wynikami. Przyjrzyjmy się bliżej odpowiedziom na poszczególne pytania.

Na podstawie tych informacji możemy zatem nakreślić ogólny profil laptopa dla kreatywnych. Urządzenie powinno być wyposażone w ekran o co najmniej 14-calowej przekątnej, preferowane rozdzielczości to FullHD i więcej. Ważną kwestię stanowi możliwość obsługiwania laptopa za pomocą dotyku lub rysika, a ponadto zdecydowana większość wskazuje, że ważne są kompaktowe wymiary i mobilność. Niemal dla połowy ankietowanych wystarczający czas pracy na jednym ładowaniu wynosi od 5 do 10 godzin.

Konkretne oczekiwania macie również wobec podzespołów: niemal 60% wskazało od 16 do 32 GB RAM-u jako optymalną wielkość, zaś wymagania dotyczące wielkości pamięci masowej to najczęściej od 512 GB do 1 TB. Zebrane informacje mogą z całą pewnością być pomocne w poszukiwaniu sprzętu dla kreatywnych, zwłaszcza że wybór urządzeń o tego typu parametrach będzie spory. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na jedną z najnowszych propozycji HP, a mianowicie model HP ZBook Create G7, który – jak wskazuje sama nazwa – został zaprojektowany właśnie z myślą o twórcach.

HP ZBook Create G7 – laptop skrojony na miarę twórców

O modelu ZBook Create G7 można z przekonaniem powiedzieć, że łączy zaawansowaną specyfikację niezbędna do pracy kreatywnej z mobilnością i kompaktowymi rozmiarami całej konstrukcji. Urządzenie z całą pewnością zwraca także uwagę wzornictwem i jakością zastosowanych mateirałów. Najważniejsze jednak, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki naszej ankiety, że ZBook Create G7 spełnia wszystkie wymagania, aby stać się komputerem wykorzystywanym na co dzień do pracy z grafiką, filmem czy projektami 3D. Kluczową rolę odgrywa tu bowiem mnogość konfiguracji.

Nie będzie przesady w twierdzeniu, że każdy twórca może dostosować ZBook Create G7 do swoich indywidualnych potrzeb. Daleko idące możliwości personalizacji widać już choćby na przykładzie dostępnych matryc: wybrać można między matrycami IPS o rozdzielczościach od FullHD do 4K, ekranami OLED-owymi o różnej jasności (nawet do 1000 nitów) oraz wariantami różniącymi się między innymi dostępnością funkcji HP SureView. Dość powiedzieć, że kombinacje jest kilkanaście, zaś ich jedyny wspólny mianownik to przekątna mierząca 15,6 cala.

Nie mniejsze możliwości personalizacji oddano użytkownikom w kwestii podzespołów. Wybrać można pomiędzy zróżnicowanymi układami Intel Core: od i5 do i9, przy czym są to oczywiście układy dziesiątej generacji, z których większość trafiła na rynek w połowie tego roku. Graficy czy montażyści mogą ponadto zastąpić zintegrowane układy graficzne kartami NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER lub 2070, obie rzecz jasna to mobilne dyskretne grafiki zaprojektowane zgodnie z opracowanymi przez Zielonych założeniami konstrukcyjnymi Max-Q.

Stacja robocza HP ZBook Create G7 wyposażona została w 32 GB RAM-u, co stanowi odpowiedź na oczekiwania, które podsumowaliśmy w wynikach ankiety. Wybierać można różnymi wielkościami i rodzajami pamięci: od 256 do 4 TB. Nie zabrakło oczywiście najnowszych komponentów łączności, na czele z Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5, przy czym zastosowanie akumulatora o pojemności 83 Wh ma pozwolić nawet na 14 godzin pracy na jednym ładowaniu. Trzeba przyznać, że takie parametry, jak i mnogość dostępnych konfiguracji sprawiają, że HP ZBook Create G7 to w silnie konkurencyjnym segmencie laptopów dla twórców jedna z najciekawszych propozycji.

Partnerem materiału jest HP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTargi NGO onlinie już wkrótce startują!
Następny artykułPrzystanki z elementami świdermajer