Jak wyjaśnił, obecnie jest ok. 17 mln tzw. pustych wizyt, które nie doszły do skutku, a których pacjenci nie odwołali, stąd postulat kierowników placówek, aby wprowadzić jakieś działania, które mogłyby pomóc rozwiązać ten problem. Jedna z propozycji to wprowadzenie ewentualnej opłaty pacjentów za nieodwołanie wizyty. Minister zdrowia podkreślił, że na razie trudno mówić o tym, ile taka ewentualna opłata miałaby wynosić.
Jednocześnie minister poinformował, że przygotowywany jest także projekt, który zostanie zaprezentowany z okazji 100 dni rządu odnoszący się do wyborczej obietnicy PiS ws. pakietu bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia.
– Mówimy o projekcie, który dotyczy kilku milionów Polaków. Jest koncepcja odpowiadająca na to, że nie mamy wystarczającego dotarcia do Polaków z badaniami profilaktycznymi. Chcemy to tak zorganizować, żeby znacznie większa liczba Polaków przeszła te badania, bo to jest szansa na wczesne wykrycie nowotworów, udarów, cukrzycy – wskazał minister. Projekt zostanie przedstawiony w drugiej połowie lutego.
BPO
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS