W Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa województwa kujawsko- pomorskiego w judo „COPERNICUS JUDO CUP”. Podopieczni sensei Tomasza Wiśniewskiego 3 DAN wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych. Zdobyte punkty przez judoków będą liczone w rankingu kadry wojewódzkiej.

W młodzikach (zawodnicy w wieku 14-15 lat) po zaciętych bojach niezawodna Klaudia Kaczor w kat. – 48 i Hubert Olszowiec, w kat. – 90 kg zajęli drugie miejsca i oboje powracają do Kwidzyna ze srebrnymi medalami. Patryk Polech kat. -73 kg po jednej wygranej walce, uległ faworytowi turnieju ostatecznie zajmując 6 miejsce.

Z kolei w juniorach młodszych (zawodnicy w wieku 16- 17 lat) Klaudia Kaczor kat. 48 kg i Hubert Olszowiec kat. – 90 kg stoczyli walki z zawodnikami o rok, a nawet dwa lata starszymi oraz często z dłuższym stażem na macie. Zadanie jakie stawiał im trener było zdobywanie doświadczenia w walkach, które będą toczyć kiedy osiągną wiek 16- 17 lat. Klaudia Kaczor, będąc jeszcze młodzieżowcem, okazała się wymagającą przeciwniczką dla starszych zawodniczek i ostatecznie zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal.