A A+ A++

 – Podobne obrazki obserwujemy w Wielkopolsce – mówi Małgorzata Krokowska-Paluszak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Zwierzęta poczuły się trochę spokojniej i bezpieczniej, nie tyle w samym lesie, co zwłaszcza w tych strefach, w które my tak intensywnie wchodzimy poprzez nasza urbanizację i anektowanie coraz większej wolnej przestrzeni. W samych miastach też widzimy, że te zwierzaki się też częściej i chętniej pojawiają, ze względu na to, że jest też mniej ludzi. To są generalnie gatunki, które są tymi gatunkami najbardziej synantropijnymi, czyli takimi które przyzwyczają się do tych warunków, które im oferuje człowiek. Widzimy więcej dzików, sarny, jelenie, łanie.

Leśnicy uspokajają jednak, że nawet jeśli zobaczymy w okolicy dzikie zwierzę, nie powinniśmy panikować. Jak twierdzi dr hab. Janusz Szmyt z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zachowanie zwierząt wkrótce powinno wrócić do normy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Giżycko: Nietrzeźwy kierowca i przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym to bilans Świąt Wielkanocnych
Następny artykułPiana w rzece. Czy doszło do skażenia?