Reprezentacja Polski przeżywa ostatnio doskonały okres. Najpierw w świetnym stylu triumfowała w Lidze Narodów, a niedawno po 14 latach przerwy została mistrzem Europy. Aktualnie znajduje się na fali 13 zwycięstw z rzędu i jest głównym faworytem do awansu na przyszłoroczny turniej w stolicy Francji. Pomimo dość wymagającego spotkania z Belgią ostatecznie udało się zwyciężyć 3:2, a w niedzielę pewnie rozprawić się z Bułgarią 3:0.

Bił się z Kliczką, teraz wszedł do świata freaków. Sosnowski mocno o Najmanie

Kwalifikacje olimpijskie 2023. Z kim grają jutro polscy siatkarze? Kiedy grają siatkarze?

We wtorek nasi siatkarze zmierzyli się z Kanadą i choć miało być to łatwe spotkanie, to rzeczywistość była zupełnie inna. Rywal postawił bardzo trudne warunki, doskonale radząc sobie przede wszystkim w obronie. Kiedy odniósł zwycięstwo w czwartej partii, wielu kibiców zapewne martwiło się o szczęśliwe zakończenie tej konfrontacji. Fantastyczna postawa Kamila Semeniuka, który dosłownie błyszczał w ataku, sprawiła jednak, że nasi siatkarze wygrali tie breaka i finalnie całe starcie 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kolejnym rywalem siatkarzy Grbicia w drodze na igrzyska olimpijskie będzie Meksyk, dla którego ostatnie dni nie są zbyt udane. Najpierw został rozbity przez Argentynę (0:3), następnie przegrał z Holandią (0:3), a we wtorek został zdemolowany przez Chiny (0:3), przegrywając drugiego seta stosunkiem 9:25. Do tej pory Meksykanie mieli okazję tylko raz zmierzyć się z naszymi siatkarzami, kiedy podczas zeszłorocznych mistrzostw świata szybko polegli 0:3 (17:25, 14:25, 19:25).

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023. Kiedy mecz Polska – Meksyk? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Mecz Polska – Meksyk odbędzie się już w środę 4 października o godzinie 10:00 czasu polskiego. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzą TVP Sport oraz Polsat Sport. Będzie dostępny również stream online na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.