A A+ A++

Już za kilka dni w Kielcach przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa 2020. Kto musi stawić się przed komisją i w jakim terminie? Przedstawiamy kilka istotnych informacji na ten temat.

Dla mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w dniach od 3 lutego do 13 marca. Osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Kielce przebadane zostaną przez Powiatową Komisję Lekarską nr 1, która będzie miała siedzibę przy ulicy Zamkowej 5, w dawnym budynku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przypomnijmy, że obiekt mieści się pomiędzy Domem Praczki a Pałacykiem Zielińskiego.

Obowiązkowe stawiennictwo do kwalifikacji wojskowej dotyczy mężczyzn urodzonych w 2001 roku i starszych, którzy do tej pory nie dopełnili tych formalności. Oprócz tego, do kwalifikacji mogą być wezwane osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej na ochotnika. Ci, którzy po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji muszą zabrać ze sobą kilka ważnych rzeczy: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dokumentację medyczną jeśli taką posiadają oraz aktualną fotografię o wymiarach 3×4 cm przedstawiającą portret bez nakrycia głowy.

W kryzysowych sytuacjach wezwani na kwalifikację mogą zmienić termin badania. Odpowiednią informację należy przekazać do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, które wyznaczy nowy termin. Sprawę można załatwić telefonicznie lub osobiście w siedzibie Biura przy ulicy Szymanowskiego.

W Kielcach przed komisją lekarską ma stawić się 835 18-latków, w tym 14 młodych pań. W grupie starszych roczników do 24. roku życia znajduje się 99 mężczyzn.

Kwalifikacja wojskowa odbędzie się w każdym powiecie. Komisja lekarska dla mieszkańców powiatu kieleckiego będzie miała swoją siedzibę w starostwie przy ulicy Wrzosowej. Stawią się przed nią osoby między innymi z Bodzentyna, Chęcin, Chmielnika, Daleszyc, Łagowa, Nowej Słupi, Morawicy czy Pierzchnicy. Kwalifikacja dla powiatu kieleckiego potrwa od 3 lutego do 30 marca.

Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej, niepoddanie się badaniom lekarskim lub nieprzedstawienie nakazanych dokumentów podlega grzywnie a nawet karze ograniczenia wolności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLZS Starowice nie składają broni. Pierwsze wzmocnienia klubu mają pomóc w utrzymaniu
Następny artykułZnowu pożar na ul. Ogrodowej