Kurs reedukacyjny: co to jest i w jakich przypadkach jest konieczny? Dziś opowiemy o szkoleniach organizowanych przez WORD-y.
Kurs reedukacyjny: co to jest?
Kurs reedukacyjny to tak naprawdę dwa ośmiogodzinne spotkania z pracownikami WORD-u. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. W czasie szkolenia omawiana jest tematyka odnosząca się do zagrożeń powodowanych przez alkohol i środki podobnie działające na drogach. Pokazywane są też zagadnienia związane z profilaktyką przeciwalkoholową i przeciwdziałania narkomanii. Uczestnik szkolenia przed wejściem na salę wykładową musi okazać dowód osobisty. Jedyną podstawę uzyskania zaświadczenia o odbyciu kursu jest obowiązkowa obecność na wszystkich godzinach wykładowych.
Kurs reedukacyjny: kiedy jest konieczny?
Kurs reedukacyjny jest obligatoryjny dla osób, które prowadziły samochód w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, a do tego otrzymały od starosty skierowanie lub decyzję dotyczącą konieczności odbycia szkolenia.
Kurs reedukacyjny: jak się zapisać?
Do zapisania się na kurs reedukacyjny konieczne jest dostarczenie trzech dokumentów. Po pierwsze uczestnik musi wypełnić kartę zgłoszeniową. Po drugie pokazać skierowanie od starosty – dołączyć do wniosku oryginał lub kopię dokumentu. Po trzecie dokonać opłaty za szkolenie.
Kurs reedukacyjny: ile kosztuje?
Udział w kursie reedukacyjnym stanowi wydatek na poziomie 400 zł. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym na numer rachunku wskazany przez konkretny WORD, ewentualnie w Biurze Obsługi Klienta danej placówki.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS