Coraz bardziej doceniamy trud polskich rolników i dziedzictwo regionów. Przeglądając produkty na sklepowych półkach coraz częściej sięgamy po te, które zostały wyprodukowane w Polsce. Wiemy coraz lepiej, że pieniądze wydane na polskie produkty wracają do naszej gospodarki. Stopniowo zyskuje też na popularności turystyka kulinarna, wakacje na wsi i patriotyzm konsumencki.
Dolnośląski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi zainaugurował wczoraj we Wrocławiu kampanię „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”. Inicjatywa wychodzi naprzeciw rosnącej świadomości konsumentów i zwiększeniu zainteresowania tym, co trafia na ich stoły. Wyliczono, że gdybyśmy w 2018 roku wydali 1% więcej środków na polskie produkty i usługi w naszej gospodarce zostałoby ponad 6,6 mld zł więcej! W trudnym okresie pandemii koronawirusa, która niewątpliwie wpłynie negatywnie na naszą gospodarkę, tym większe znaczenie ma wspieranie polskich rolników i polskich producentów żywności. To oni dają nam owocami swojej pracy żywnościowe bezpieczeństwo – mówi dyrektor dolnośląskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Tomasz Krzeszowiec.
Polska żywność jest zdrowa i dobrej jakości. Jej roczny eksport wynosi ponad 30 miliardów złotych. To siła polskiej gospodarki. Kupowanie polskich produktów to element gospodarczego patriotyzmu. Swoich rodzimych produktów nie musimy szukać daleko. Dolny Śląsk może się z nimi pochwalić. Te wątki akcentowali wczoraj uczestnicy spotkania rozpoczynającego na Dolnym Śląsku kampanię społeczną na rzecz świadomego wybierania polskich produktów. Byli wśród nich m.in. poseł Marcin Gwóźdź oraz wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Zobacz nasze video.
Kampania „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI” to element budowania gospodarczej tożsamości Polaków. Francuzi mają swoje wina, sery, a z czego zasłynie Polska? Jeśli postawimy na swoje produkty, być może nasz kraj zasłynie z potrawy innej, niż tylko ruskie pierogi…
Dariusz Nowakowski
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS