A A+ A++

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić żołnierzy drugiej konspiracji, Przedszkole nr 3 oraz Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś ogłosiły konkurs plastyczny pt. „O tych, którzy zachowali się jak trzeba”. Skierowany jest do dzieci w wieku 6 lat oraz uczniów kl. I-III SP nr 3.

– Nasza propozycja to kontynuowanie działań związanych z wychowaniem patriotycznym w placówce. 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy projektem „Zielnik polski”. W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zaprosiliśmy świdniczan na patriotyczne spotkanie do Miejskiego Ośrodka Kultury. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Zwykłym Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś, bierzemy udział w projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci robiły upominki dla kombatantów, wysyłały kartki do powstańców warszawskich. Moja grupa uczestniczyła w nagraniu teledysku do piosenki Norberta Smoły Smolińskiego „Hymn Lubelskiej Braci”, zrealizowanego z lubelskim oddziałem IPN i Urzędem Miasta Świdnik – wyjaśnia Anna Bubicz, koordynatorka konkursu w P nr 3. Dodaje: – Zachęcamy dzieci, ich rodziców i nauczycieli do udziału w konkursie, bo to doskonała okazja do poznania historii i utrwalenia poczucie dumy z bohaterów narodowych. Na razie zaproszenie kierujemy do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, ale jeśli będzie zainteresowanie ze strony innych placówek, w przyszłości rozszerzymy krąg odbiorców.

Zadaniem uczestników plastycznej rywalizacji  jest przygotowanie pracy w dowolnym formacie i technice. Można to zrobić indywidualnie lub grupowo.

– Ze względu na trudność proponowanego tematu, dzieci mogą przedstawiać portrety żołnierzy, ale też wykorzystać symbole narodowe i związane z Niezłomnymi, na przykład ryngrafy, postać wilka. Jako pomoc do regulaminu, dołączyliśmy prezentację o Żołnierzach Wyklętych, linki do filmów –  „Partyzancka Wigilia” i „Ostatni Partyzant RP” oraz utwór zespołu Contra Mundum „Już dopala się ogień biwaku” – dodaje A. Bubicz.

Prace należy złożyć do 15 marca, w kancelarii P nr 3. Każda powinna zawierać opis: imię i nazwisko dziecka lub nazwę grupy, wiek, nazwę placówki, imię i nazwisko nauczyciela. Ich oceny podejmie się specjalnie powołane jury, które zwróci uwagę na kreatywność w ujęciu tematu, estetykę wykonania, walory artystyczne dzieła.

aw, fot. kadr z teledysku “Hymn Lubelskiej Braci”

do pobrania:

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania

doc

Regulamin KONKURS PLASTYCZNY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

54 KB 2

pptx

prezentacja o Wyklętych

12 MB 3

Głos Świdnika konkurs plastyczny P nr 3 Świdnik Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Śladami Józefa Franczaka ps. Laluś Świdnik Żołnierze Wyklęci

Artykuł przeczytano 48 razy

Last modified: 1 marca, 2022

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDelikatesy Limonka przy ul. Czołgistów w Lęborku wprowadziły sankcje na sprzedaż towarów wyprodukowanych przez Rosję i Białoruś
Następny artykułNie uciekajmy od tematu wojny, rozmawiajmy z naszymi dziećmi. One czują nasze emocje