A A+ A++

To piąta edycja bezpłatnych badań realizowanych w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Z kamerą termowizyjną

W tym roku różnią się one jednak wykonaniem – doradcy energetyczni zatrudnieni przez Wydział ds. Jakości Powietrza UMK, który organizuje akcję, nie wchodzą na teren prywatny, a poruszają się po wyznaczonych wcześniej trasach.

Przedmiotem ich badania są zdjęcia budynków, wykonywane kamerą termowizyjną. – Posłużą one m.in. do analizy stanu ocieplenia budynków jednorodzinnych na terenie Krakowa – tłumaczy Jan Urbańczyk, dyrektor Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK.

Ciepło ucieka

W 2019 r. doradcy energetyczni UMK przebadali 143 domy, zaś łącznie w badaniu wzięło dotychczas udział 295 gospodarstw zlokalizowanych na terenie miasta. Jak podkreśla Urbańczyk, mieszkańcy objęci akcją otrzymali szczegółowe raporty zawierające termogramy, wskazujące ucieczki ciepła z budynków. 

Badania w Łagiewnikach i Borku Fałęckim potrwają do marca. Wszelkie pytania należy kierować do Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK – 12 616 88 48.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowskie24: Raków Częstochowa rozpoczyna okres przygotowawczy
Następny artykuł10 lat praw miejskich Wolborza