– 2021-09-15 20:19:09
Jednym z popularniejszych sposobów pielęgnacji skóry i jej oczyszczania jest regularne wykonywanie złuszczania. W tym celu używamy nie tylko kosmetyków o takich właściwościach, ale również urządzeń, które obecne są między innymi w salonach kosmetycznych. Peeling kawitacyjny to zabieg, który wykonać możemy również w domowym zaciszu. Co warto o nim wiedzieć i dla kogo jest przeznaczony?
Czy potrzebujemy oczyszczania skóry?
Oczyszczanie skóry to przede wszystkim zapobieganie zatykaniu ujść gruczołów. W ten sposób mamy możliwość uchronić naszą skórę przed pojawianiem się zaskórników, które z czasem przeistaczają się w stany zapalne. Nasza cera w pewnym stopniu oczyszcza się samodzielnie – martwy naskórek jest złuszczany, jednak w wielu przypadkach nie jest skutecznie usuwany. Dlatego też sięgamy po kosmetyki, które mają oczyścić nasze pory lub wykorzystujemy w tym celu peeling kawitacyjny.
Każdy sposób złuszczania jest dobry, o ile nie prowadzi do powstawania podrażnień oraz nie jest stosowany zbyt często. Pielęgnacja skóry to długotrwały proces, na który składają się przeróżne produkty używane zarówno rano, wieczorem, jak i w czasie dnia. Po niektóre kosmetyki i urządzenia sięgamy jednak nieco rzadziej. W tym przypadku wymienić możemy właśnie peeling kawitacyjny, który idealnie uzupełnia oczyszczanie twarzy.
Czym jest peeling kawitacyjny?
Kawitacja ultradźwiękowa to popularny, bezbolesny zabieg, który wykonuje się w celu oczyszczenia cery i złuszczenia martwego naskórka. Poprzez wykorzystanie urządzenia do kawitacji czerpiemy korzyści, jakie zachodzą podczas procesu, w którym malutkie pęcherzyki zostają napełnione rozrzedzonym gazem. Wystarczy, że wilgotna skóra ma kontakt z ultradźwiękami.
Nie należy obawiać się ani dyskomfortu, ani tym bardziej bólu. Pełen zabieg, wraz z przygotowaniem cery, trwa od 30 do 60 minut. Możemy wykonać go w domu, ale jednocześnie jest to rodzaj złuszczania często wykonywany przez kosmetologów.
Jakie są jego zalety? Przede wszystkim pomaga regulować gospodarkę wodną i dotleniać cerę. Ma za zadanie pobudzić odbudowę uszkodzonych komórek oraz wypełnić widoczne zmarszczki. Sprawdza się w przypadku trądziku, ponieważ dogłębnie oczyszcza, odświeża i leczy. Minimalizuje ryzyko nawracania niedoskonałości, wygładza i rozjaśnia przebarwienia. Zmniejsza również ilość bakterii poprzez zahamowanie ich rozmnażania.
Jak często stosować peeling kawitacyjny?
Oczyszczanie twarzy nie może być zbyt agresywne i intensywne, ponieważ doprowadzi do powstawania podrażnień. W tym przypadku ważna jest także częstotliwość wykonywanych zabiegów – nasza cera musi mieć czas na pełną regenerację. Jak często powinniśmy sięgać po peeling kawitacyjny, aby nie pogorszyć stanu naszej skóry, a jedynie go poprawić?
Zdania co do częstotliwości przeprowadzania tego rodzaju złuszczania są bardzo różne. W dużej mierze zależne jest to od cery, a dokładniej od jej potrzeb. Jeżeli nasza skóra jest tłusta, to oczyszczanie twarzy możemy wykonywać częściej. Zazwyczaj kosmetolodzy zalecają jednak regularne powtarzanie kawitacji ultradźwiękowej. Zaczynamy od serii około pięciu bądź sześciu zabiegów wykonywanych raz w tygodniu, aby następnie zminimalizować ilość do jednego w miesiącu.
Kto powinien sięgnąć po urządzenie do peelingu kawitacyjnego?
Peeling kawitacyjny to zabieg, który wykonuje się w przypadku różnych cer. Istnieje natomiast szereg przeciwwskazań, w przypadku których należy zrezygnować z tej powyższej formy złuszczania. O czym mowa? Na pewno na peeling kawitacyjny nie powinny wybrać się osoby, które zmagają się z chorobami tarczycy czy nowotworowymi. Ponadto nie jest to zabieg dozwolony dla kobiet w ciąży czy przy niewydolności krążenia, zakrzepicy, padaczce oraz osteoporozie. Ze względu na sposób przeprowadzania złuszczania i wykorzystywanego do tego urządzenia, konieczne jest unikanie kontaktu z metalowymi implantami czy rozrusznikiem serca.
Pomijając jednak wymienione wyżej przeciwwskazania, peeling kawitacyjny wykonuje się nawet w przypadku skóry suchej, dojrzałej czy tej, która zmaga się z trądzikiem. Jest to skuteczny, ale jednocześnie bezpieczny sposób pozbywania się zanieczyszczeń oraz martwego naskórka. Kawitacja ultradźwiękowa uznawana jest za niezwykle uniwersalny zabieg, który bardzo często wykonuje się zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domu.
Podobne tematy:
Najnowsze:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS