A A+ A++

Nowa Lewica ogłosiła swoje listy wyborcze do Sejmu. W poniedziałek rano w Płocku poznaliśmy kandydatów tej partii z okręgu płocko-ciechanowskiego.

W poniedziałek, 28 sierpnia Nowa Lewica zaprosiła na konferencję prasową z udziałem m.in. współprzewodniczącego NL Roberta Biedronia oraz wiceprzewodniczącej NL Pauliny Piechny-Więckiewicz.

– Lewica kobietami stoi! – podkreślił Robert Biedroń. – Połowę miejsc na listach Lewicy zajmą kobiety, które dzień w dzień walczą o swoje prawa, przeciwko którym opowiada się chociażby Roman Giertych. Lewica to przyszłość, w której kobiety mogą same decydować o sobie! – zaznaczył lider tej partii.

W okręgu płocko-ciechanowskim, czyli nr 16, liderką listy została Paulina Piechna-Więckiewicz. Płocczanin Adrian Brudnicki jest 4. na liście. Z Płocka jest także Mateusz Dobrowolski, Małgorzata Popis (14) i Leszek Zajączkowski (19).

Lista kandydatów do Sejmu z Okręgu nr 16:

1. Paulina Piechna – Więckiewicz; lat 39, prawniczka, Warszawa Nowa Lewica
2. Marek Budzich; lat 46, urzędnik, Żuromin Nowa Lewica
3. Małgorzata Linowska; lat 70, nauczycielka chemii, Żyrardów Nowa Lewica
4. Adrian Brudnicki; lat 48, inżynier budownictwa, Płock Nowa Lewica
5. Szymon Wyrostek; lat 39, dziennikarz, Mława Nowa Lewica
6. Sebastian Andrzejczak; lat 30, przedsiębiorca, Ciechanów Nowa Lewica
7. Ewa Tyrajska; lat 51, pracownik administracji, Wyszyna Nowa Lewica
8. Mateusz Dobrowolski; lat 31, dziennikarz, związany z Płockiem Razem
9. Krzysztof Strzelecki; lat 50, przedsiębiorca, Badów Górny Nowa Lewica
10. Tadeusz Sobolewski; lat 58, przedsiębiorca rolnik, Jednorożec Nowa Lewica
11. Renata Głuskowska; lat 64, pielęgniarka, Łukomie Nowa Lewica
12. Maurycy Szymański; lat 28, przedsiębiorca, Żyrardów Nowa Lewica
13. Olga Górecka; lat 36, fizjoterapeuta, Władysławów Nowa Lewica
14. Małgorzata Popis; lat 27, biotechnolożka, pochodzi z Płocka Razem
15. Agnieszka Stankiewicz; lat 45, manager SGH, Warszawa Razem
16. Renata Jasińska; lat 54, ekonomistka, Bronowo-Zalesie Razem
17. Justyna Kosiec; lat 33, historyczka, Żyrardów Razem
18. Klaudia Adamkiewicz; lat 21, doradca klienta, Mława Nowa Lewica
19. Leszek Zajączkowski; lat 57, rolnik, Płock Nowa Lewica
20. Marek Kiwit; lat 66, inżynier rolnictwa, Ciechanów Nowa Lewica

W dniu wyborów, 15 października, lokale wyborcze w Płocku będą czynne w godzinach 7-21. Wyborcy zameldowani na pobyt stały na obszarze miasta Płocka są z urzędu ujmowani w stałym obwodzie głosowania, właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały. Miasto podzielone jest na tzw. stałe obwody głosowania. Do każdego z obwodów głosowania przypisane są konkretne ulice z numerami budynków. Podział miasta na obwody głosowania został dokonany przez Komisarza Wyborczego w Płocku.

Udział w głosowaniu może wziąć obywatel polski, który:

  • w dniu wyborów kończy 18 lat, posiada prawa wyborcze, jest wpisany do spisu wyborców przygotowanego do tego głosowania,
  • nie jest pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem sądu,
  • nie jest ubezwłasnowolniony,
  • nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.

Głosować w Płocku może wyborca ujęty w spisie wyborców sporządzanym dla stałego obwodu głosowania

  • zameldowany na pobyt stały na terenie Płocka,
  • stale zamieszkujący na terenie Płocka, na własny wniosek ujęty w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania właściwym dla miejsca stałego zamieszkania,
  • nigdzie niezamieszkały, stale przebywający na terenie Płocka, ujęty na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania na obszarze miasta Płocka.

Wyborca czasowo przebywający w Płocku w dniu wyborów, może wziąć udział w głosowaniu w Płocku, jeżeli złoży jednorazowy wniosek o zmianę miejsca głosowania. Wniosek należy złożyć w okresie od 1 września do 12 października do urzędu gminy właściwego dla wybranego stałego obwodu głosowania na obszarze gminy, w której wyborca przebywać będzie w dniu wyborów.

Korespondencyjnie głosują wyborcy, którzy najpóźniej w dniu wyborów kończą 60 lat oraz wyborcy z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, bez ograniczenia wieku.  Do 2 października będą przyjmowane zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

Wyborcy przebywający za granicą i posiadający ważne polskie paszporty ujmowani są w spisie wyborców sporządzanym przez konsula. Wpis następuje na podstawie wniosku wyborcy wniesionego do 5 dnia przed dniem wyborów do właściwego terytorialnie konsula. Wykaz polskich placówek dyplomatycznych, w których utworzone zostaną komisje wyborcze publikuje Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej https://pkw.gov.pl.

Szczegółowe informacje, akty prawne oraz dokumenty do pobrania są dostępne i aktualizowane na bieżąco w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Płocka w zakładce Wybory do sejmu RP i Senatu RP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPLL LOT: nieznane ciekawostki z historii narodowego przewoźnika. Wywiad z synem byłego prezesa LOT-u [WIDEO]
Następny artykułPowrót mistrzyni. Jednorazowa przygoda czy druga kariera Caroline Wozniacki?