A A+ A++

fot. pixabay

Przyczyną zamknięcia Specjalistycznej Poradni Dermatologiczno-Wenerologicznej „Sanoderm” było osiągnięcie wieku emerytalnego przez zatrudnionych lekarzy. Mimo ogłoszeń o wakatach nikt chętny nie zgłosił się do pracy.

– Opisana sytuacja budzi nasze ogromne zaniepokojenie, które potęguje dodatkowo fakt, że w ostatnim okresie docierają do Urzędu Miasta sygnały związane z odejściem z pracy lekarzy zatrudnionych w różnych poradniach. Powyższe skutkuje permanentnie pogarszającym się dostępem do podstawowych świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego – uważa prezydent Anna Hetman.

Magistrat podkreśla, że nie ma możliwości prawnych zmiany tej sytuacji. W tej sprawie wystosowano pisma do instytucji nadrzędnych, czyli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a także konsultantów medycznych z prośbą o rozwiązanie tego problemu.

– Liczymy, że organy państwowe odpowiedzialne za sektor ochrony zdrowia okażą zrozumienie bardzo trudnej sytuacji naszych mieszkańców i udzielą wsparcia, które pozwoli zniwelować deficyt kadry lekarskiej zatrudnionej w placówkach ochrony zdrowia na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Ufam, że powyższe działania skutkować będą również przywróceniem działalności jedynej Poradni Dermatologicznej w naszym mieście – wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo dalej z Budżetem Obywatelskim? W konsultacjach wzięła udział garstka osób
Następny artykułPrzewodniczący KRRiT: problem koncesji dla TVN 7 pozostaje nierozwiązany