A A+ A++

W tym roku 116 pracowników i pracodawców z powiatu ostrowieckiego skorzysta z dofinansowania kształcenia ustawicznego w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest jedną z ciekawszych i popularniejszych form przekwalifikowania i podnoszenia kwalifikacji przez pracowników i pracodawców. Poprzez urzędy pracy mogą oni ubiegać się o dofinansowanie szkoleń i kursów zawodowych.
W tym roku na dofinansowanie kształcenia ustawicznego ostrowiecki urząd pracy dysponował kwotą 595 tys. zł.
-Zainteresowanie wsparciem w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego było w tym roku bardzo duże – podkreśla Elżbieta Świercz, specjalistka ds. rozwoju zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. -Do urzędu wpłynęły 42 wnioski o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Podpisaliśmy 27 umów na kwotę 594.958 zł. Dofinansujemy kursy zawodowe dla 116 osób: 16 pracodawców i 100 pracowników. Najwięcej, bo aż 23 osoby ukończą kurs gastronomiczny, 17 osób – fryzjerski, 6 – specjalisty sprzedaży, 5 osób – kursy o charakterze technicznym m.in. z zakresu mechaniki, metalurgii i energetyki, 6 osób – szkolenie z zakresu rozwoju osobowości i kariery zawodowej. Oczywiście są to kursy indywidulne o różnorodnej tematyce.

Część pracowników rozpoczęło kursy z dziedziny księgowości, informatyki, języków obcych.

W tym roku z dofinansowania skorzystało 27 osób powyżej 45 roku życia. Co roku ministerstwo określa priorytety, którymi kierują się urzędy pracy przy rozpatrywaniu wniosków i przyznawaniu środków. W tym roku jednym z priorytetów było właśnie wsparcie osób w wieku 45 plus. Na środki mogli też liczyć pracownicy firm, które z powodu pandemii musiały ograniczyć działalność, a część pracowników z konieczności zmuszonych było do przekwalifikowania się lub zdobycia dodatkowych umiejętności. Takich osób było czternaście.
Najwięcej mieszkańców naszego powiatu uzyskało dofinansowanie, ponieważ ich zakłady pracy i firmy wdrażają nowe technologie i systemy informatyczne, a pracownicy muszą przejść szkolenia pozwalające im na opanowanie koniecznych umiejętności i narzędzi cyfrowych. Aż 27 osób rozpoczęło kursy w zawodach i specjalnościach deficytowych na lokalnym rynku pracy. 

Print Friendly, PDF & Email
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodlaskie. Marszałkowie z PiS i Porozumienia “niestrudzeni w służbie Bogu, Kościołowi i Polsce”
Następny artykułAmatorzy miejskich nasadzeń w akcji. To kradzież, która podlega sankcjom karnym