Hertha grała z Schalke na wyjeździe w meczu 31. kolejki ligowych rozgrywek. Wygrała 2:1 dzięki bramkom Dedrycka Boyaty z 19. i Jessica Ngankama z 74. minuty, a dla gospodarzy już w szóstej minucie spotkania trafił Amine Harit. Sztab Herthy może być jednak zaniepokojony sytuacją z 58. minuty – wtedy z boiska z kontuzją zszedł Krzysztof Piątek.

Tak Lewandowski stał się cyborgiem. “Bardzo nie lubił takiej gry, ale dużo to dało” [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Kontuzja Krzysztofa Piątka. Niepokojące słowa trenera Herthy

Polski napastnik ma mieć problem ze stawem skokowym. Chwilę wcześniej Piątek ucierpiał w pojedynku główkowym. 25-latek niefortunnie spadł na ziemię, przy czym ucierpiała jego kostka. W meczu z Schalke zmienił go Ngankam, który dał Hercie zwycięstwo, ale martwił widok Piątka kulejącego i schodzącego na ławkę rezerwowych przy wsparciu sztabu medycznego.

Kontuzja Krzysztofa Piątka! Chwile grozy reprezentanta Polski

Sytuację Piątka na konferencji prasowej po meczu ocenił także trener Herthy, Pal Dardai. – To nie wygląda dobrze. – mówił szkoleniowiec i dodał, że “jego kostka jest w du***”. Dziennikarze Kickera dodają, że Piątek ma w czwartek przejść dodatkowe badania, które wskażą, jak poważny jest uraz.

Nagły zwrot? Nagły zwrot? “Lewandowski zastanawia się nad swoją przyszłością”

– Najważniejsze są trzy punkty. Mam nadzieję, że niedługo wrócę – napisał Piątek na Instagramie.

Co z wyjazdem Piątka na Euro? Uraz problemem Polaka

Kontuzja Piątka przydarza się w trudnym dla niego momencie – tuż przed końcem sezonu w Bundeslidze, gdzie jego Hertha wciąż nie jest pewna utrzymania i początkiem ostatnich przygotowań do Euro wraz z reprezentacją Polski, do której powinien zostać powołany. Urazy stawu skokowego zazwyczaj leczy się przez maksymalnie kilka tygodni, więc wyjazd Polaka na Euro na razie na pewno nie może zostać wykluczony.

Mario Gomez i Robert Lewadnowski“Ten fakt jest surrealistyczny”. Mario Gomez o Robercie Lewandowskim

Kontuzja utrudni mu jednak sytuację przed zgrupowaniem w Opalenicy, które pierwsi zawodnicy mieliby rozpocząć z trenerem Paulo Sousą krótko po zakończeniu sezonu ekstraklasy, którego ostatnie mecze zostaną rozegrane w niedzielę, 16 maja. Piątek zagrał w tym sezonie w każdym z 32 dotychczas rozegranych meczów Bundesligi dla Herthy Berlin, zdobył w nich siedem bramek i dwa razy asystował.