Do Al-Ittihad przed rozpoczęciem obecnego sezonu trafili m.in. Karim Benzema, N’Golo Kante, Fabinho, Jota czy Luiz Felipe. Całkiem nieźli zawodnicy. Jak się jednak okazuje powiedzenie, że “pieniądze nie grają” można zastosować nawet w Arabii Saudyjskiej, bo Al-Ittihad zawodzi i zajmuje dopiero 5. miejsce w lidze saudyjskiej. Karim Benzema nie okazał się maszyną do strzelania goli, a w dodatku już wrócił do Madrytu.

Sceny w trakcie finału Pucharu Polski! Wisła Kraków i Pogoń Szczecin w akcji

Krychowiak wygrał z faworytem. Strzelił pierwszego gola

Nawet w takich okolicznościach Al-Ittihad było jednak zdecydowanym faworytem w starciu z Abhą. Zespół Grzegorza Krychowiaka rozgrywa bardzo słaby sezon. W poprzedniej kolejce przegrał aż 0:4 z zajmującym 15. miejsce Al-Akhdoud. Ma też zdecydowanie najgorszą defensywę w lidze saudyjskiej. Do tej pory Abha straciła aż 79 goli. To o 11 bramek więcej niż najgorszy zespół w lidze.

W tych warunkach nie odnalazł się zwolniony w październiku Czesław Michniewicz. Za to świetnie radzi sobie ściągnięty przez niego Grzegorz Krychowiak. Były reprezentant Polski jest najlepszym strzelcem Abhy – wczoraj strzelił dziewiątą bramkę w tym sezonie, co oznacza, że w ligowej klasyfikacji strzelców zrównał się… z Karimem Benzemą. Gol Polaka z rzutu karnego w 57. minucie sprawił, że Abha wyszła na prowadzenie w starciu z potentatem.

“Przeogromnie ważne trzy punkty z Al-Ittihad, świetny występ całej drużyny” – skomentował pomocnik.

Chwilę później gola na 1:1 strzelił Jota, ale Abha odpowiedziała na tę bramkę niemal natychmiast trafieniem Hassana Al-Aliego. W 73. minucie było już 3:1. Taki wynik – mimo dużej przewagi Al-Ittihad w tym spotkaniu – utrzymał się już do końca meczu.

Tym samym Abha zrównała się punktami z 15. w tabeli Al-Akhdoud i traci tylko jeden punkt do 14. miejsca. W kolejnej kolejce zespół Grzegorza Krychowiaka zagra z 10. w lidze Damac. Do końca sezonu zostały cztery kolejki.