A A+ A++

W marcu 2019 roku na wszczepienie nowego stawu kolana czy biodra czekało w Wielkopolsce ponad 14 tysięcy pacjentów, na koniec grudnia ubiegłego roku ta kolejka skróciła się o trzy tysiące osób. Choć w ubiegłym roku zabiegów było więcej niż w poprzednim okresie, to jednak mniej niż przed wybuchem pandemii, kiedy rocznie lekarze w całym regionie wykonywali taką operację u ponad 9 tysięcy pacjentów.

Zabiegi przeprowadza w Wielkopolsce 36 oddziałów ortopedycznych, najwięcej chorych ma wszczepiany nowy staw w Szpitalu imienia Wiktora Degi w Poznaniu. W ubiegłym roku placówka zoperowała ponad 1600 pacjentów. Na kolejnych miejscach znalazły się dwa inne poznańskie szpitale: Szpital Wojewódzki i MSWiA. Poza Poznaniem najwięcej operacji wykonały szpitale w: Kaliszu, w podpoznańskim Puszczykowie i Śremie.

Szpitale z czołówki rankingu – wbrew ogólnemu trendowi – w pandemii przyjęły więcej pacjentów. Poznański szpitala imienia Degi w ubiegłym roku i 2020 zoperował więcej chorych niż przed pandemią. Najstarszy pacjent w Wielkopolsce skierowany na wszczepienie endoprotezy miał 96 lat, średnia wieku chorych oczekujących na taki zabieg to 66 lat.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁukaszenka: Zanim się obrócą, będziemy stali przy kanale La Manche
Następny artykułJak wygląda kąpiel warana z Komodo?