A A+ A++

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna
i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

W skład zespołu wchodzą: VI Liceum Ogólnokształcące (kierunki: ratowniczo-obronny i bezpieczeństwo wewnętrzne), Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 (kierunek: ślusarz) oraz Technikum nr 4 im. I. Łukasiewicza, w którym kształcimy w zawodach:

  • technik wiertnik – wykonywanie prac wiertniczych i geoinżynieryjnych.
  • technik górnictwa otworowego – eksploatacja otworowa złóż (ropy naftowej, gazu, siarki, soli, wód mineralnych i geotermalnych).
  • technik geolog z elementami geoturystyki.
  • technik gazownictwa – projektowanie, montaż instalacji i urządzeń gazowych,
  • technik logistyk – magazynowanie, planowanie produkcji i dystrybucji, transport,  spedycja, ekologistyka.
  • technik spawalnictwa (NOWOŚĆ) – spawanie różnymi metodami spawalniczymi.

Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia znajdują się pod adresem > naftowka.pl/o-szkole/kierunki-ksztalcenia

Szkoła Naftowo-Gazownicza to jedyna placówka w Polsce, która kontynuuje ponad 130-letnią tradycję szkolnictwa naftowego na Podkarpaciu i od 73 lat prowadzi nieprzerwanie kształcenie w zawodach dla potrzeb przyszłych kadr branży naftowo-gazowniczej.

Dotychczas „Naftówkę” ukończyło ok. 20 tyś. absolwentów. W ich gronie są osobowości wybitne i powszechnie znane, m.in. wykładowcy AGH, twórcy i pracownicy PWSZ w Krośnie oraz pracownik PAN i NASA. Wśród absolwentów naszej szkoły są także twórcy myśli technicznej i konstruktorzy różnych urządzeń, którzy mają ogromny wkład w rozwój przemysłu naftowego i gazowniczego na terenie całego kraju.

Nasi wychowankowie zajmują  wysokie stanowiska w całej grupie kapitałowej PGNiG.

Młodzież ucząca się w klasach technikum, oprócz zajęć teoretycznych uczestniczy w różnorodnych wycieczkach przedmiotowych, a podczas praktyk zawodowych, organizowanych u pracodawcy, zdobywa umiejętności przydatne w pracy zawodowej.  

Przyszłych techników w kształceniu zawodowym wspierają pracodawcy z branży naftowo-gazowniczej (m.in. PGNiG, Orlen Upstream, PSG, ExaloDrilling, KGHM Polska Miedź, PeBeKa).

To właśnie współpraca szkoły z pracodawcami daje możliwość dualnego kształcenia naszych uczniów, a dzięki niej młodzież zdobywa i rozwija kompetencje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. Uczniom technikum szkoła oferuje również dodatkowe kursy i szkolenia.

W celu podniesienia jakości pracy szkoły „Naftówka” współpracuje także z wyższymi uczelniami: AGH, Politechniką Rzeszowską, WSPiA w Rzeszowie, PWSZ w Krośnie oraz z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie.

Nasi uczniowie otrzymują  stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Są laureatami w Ogólnopolskich Olimpiadach Wiedzy z zakresu logistyki i geologii. Najlepsi otrzymują indeksy na wyższe uczelnie. Poza tym uczniowie klas ratowniczo-obronnych są wielokrotnymi zdobywcami pierwszych miejsc w Mistrzostwach  Pierwszej Pomocy.  

„Naftówka” zajmuje czołowe miejsce wśród SKHDK pod względem ilości oddanej krwi, a uczniowie otrzymują Świadectwa Dojrzałości Społecznej oraz statuetki: “Serce”.

Realizujemy też projekty finansowane z UE. Uczniowie uczestniczą w projektach: PO WER oraz ERASMUS+,  realizując 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Irlandii.

W szkole prężnie działa wiele kół zainteresowań, w których młodzież ZSNG może realizować swoje pasje i rozwijać uzdolnienia.

Dołącz do nas! Zawody kształcone w „Naftówce” są niepowtarzalne!

Zespół Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie
ul. Bohaterów Westerplatte 20
38-402 Krosno
(48) 13 432 17 77

 Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 01.06.2020, 07:59

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWnioski do ZUS o zwolnienie ze składek. Zbliża się ważny termin
Następny artykułPolskie rowery Northtec na 2020