A A+ A++

Wygodnie i oszczędnie

W domu przeciętnego Kowalskiego dziennie zużywa się 92 l wody na osobę. To całkiem nieźle. Średnia dzienna w przypadku statystycznego mieszkańca Unii Europejskiej wynosi bowiem aż 120 l. Wśród krajów, których mieszkańcy zużywają każdego dnia najwięcej wody, znajdują się: Włochy: 243 l/os., Bułgaria: 191 l/os. i Chorwacja: 182 l/os.

W domu Kowalskiego prawie cała woda (97 proc.) zużywana jest na cele higieniczne, sanitarne, mycie naczyń i sprzątanie, a tylko 3 proc. na picie oraz przygotowanie jedzenia. Aż 30 proc. wody pobieranej z wodociągów przepływa przez nasze spłuczki i trafia do ścieków.

Dziś mądre oszczędzanie wody w łazience nie ogranicza się już jednak tylko do wyboru prysznica zamiast wanny i zakręcania kranu w czasie szczotkowania zębów. Na rynku jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które z jednej strony pomagają w oszczędzaniu wody, a z drugiej dbają o nasz komfort. To m.in. nowoczesne perlatory, montowane w łazienkowych i kuchennych bateriach, które zmieniają ciśnienie przepływającej wody, co z kolei sprawia, że zasysane powietrze miesza się z wodą. Efekt? Przy takim samym czasie korzystania zużywamy jej nawet o 80 proc. mniej. Dostępne są też specjalne ograniczniki, montowane w bateriach umywalkowych, wannowych czy prysznicowych. Warto także pomyśleć o dwufunkcyjnych systemach spłukiwania toalet oszczędzających wodę. Za każdą oszczędzoną kroplę Ziemia będzie nam wdzięczna.

Innowacje dla ekologii

Mówi Barbara Kowalczyk, Leader, Marketing Poland, LIXIL EMENA

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że troska o zasoby naturalne naszej planety staje się koniecznością. Kiedy myślimy o oszczędzaniu wody w łazience, skupiamy się głównie na wyłączaniu przepływu wody w baterii podczas mycia zębów czy nakładania szamponu na włosy pod prysznicem. Zapominamy jednak, że oszczędzanie energii w postaci ograniczenia niepotrzebnego zużycia gorącej wody jest równie ważne. Marka GROHE proponuje rozwiązania, dzięki którym wyrobienie w sobie właściwych nawyków staje się łatwiejsze. Dobrym przykładem jest zastosowanie głowicy GROHE SilkMove ES w niektórych modelach armatury umywalkowej GROHE. ES oznacza Energy Saving i komunikuje prostą funkcję baterii, która polega na tym, że w środkowym ustawieniu dźwigni uruchamiany jest zawsze przepływ zimnej wody. Mniejsze zużycie gorącej wody to mniejsza emisja CO2.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLeading baby food brands contain arsenic and lead levels that damage the brain, causing autism in young children
Następny artykułNa Horyzoncie – Rozmowa (Jacek Sobczyński)