Krono zagra w playoffach

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: hakma

W sobotę 22 lutego koszykarze BC Swiss Krono odnieśli 15. zwycięstwo w lidze i na 3 kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie udział w playoffach.

Mecz z drużyną KKS Tarnowskie Góry od początku nie układał się po myśli trenerów Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka. Pierwszą kwartę co prawda wygrali nieznacznie żaranie, ale w drugiej musieli uznać wyższość rywali, którzy odrobili straty i do przerwy przegrywali tylko dwoma oczkami. Trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo nerwowo. Goście zagrali bardzo agresywnie w obronie, nałapali fauli i parkiet musieli opuścić dwaj czołowi zawodnicy. Żaranie poczuli swoją szansę i za wszelką cenę chcieli odskoczyć rywalom i przycisnęli przyjezdnych. Zrobili to na tyle skutecznie, że trzecią kwartę wygrali 13 punktami, a w czwartej dołożyli następne 9 oczek.

Po dwóch różnych połowach w wykonaniu miejscowych, zespół BC Swiss Krono wygrał z KKS Tarnowskie Góry 88:64 a najlepszym zawodnikiem meczu został Dawid Kołkowski, który rzucił dla żaran 19 punktów. Łukasz Rubczyński może spać spokojnie, bo jego drużyna zapewniła sobie grę w playoffach.

-Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy ospale i słabo w obronie. Druga część stanowczo lepsza. Zawodnicy realizowali założenia i zaczęło to wyglądać bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Cieszy mnie, że każdy zagrał i oprócz Pawlikowskiego każdy rzucił punkty. Duża rotacja stanowi o ile tego zespołu-skomentował Łukasz Rubczyński, trener BC Swiss Krono.