A A+ A++
W ramach akcji przeprowadzane są kursy pierwszej pomocy oraz konkursy z nagrodami. Fot. Kamil Peszat

Lubisz jeździć na rowerze, jeździsz dla zdrowia, jest to twoje hobby lub wykorzystujesz rower jako środek transportu? Dołącz do tegorocznej Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja ruszyła 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. O puchar walczą 62 miasta i 87 gmin.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem  „Kręć bezpiecznie”,  a ambasadorem akcji został  Dariusz Batek strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz wicemistrz świata i wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim, propagator aktywnego trybu życia.

Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, używanie kasku, stosowanie odpowiedniego oświetlenia roweru, odblasków, będą głównymi motywami akcji. Dodatkowo uczestnicy rywalizacji mają okazję przejść mini szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy dla rowerzystów, postępowania przy urazach i wypadkach, zasad prawidłowego postępowania przy wzywaniu pomocy. Głównym partnerem akcji jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, która będzie prowadzić szkolenia.

Za nami już dwa szkolenia, które odbyły się na placu pod Żyrafą i na dworcu PKP Żwaków. Przed nami szkolenia na dzikiej plaży Paprocany (18 czerwca) i OW Paprocany (24 czerwca). Szkolenia będą odbywać się w  godzinach 15.00 – 17.00. Warto przypomnieć, że na tyszan czekają jeszcze dwie imprezy rowerowe tj. 161 Tyski Nocny Rajd Rowerowy 23 czerwca o 21.30 na parkingu przy parafii pw. św. Jadwigi oraz XXV Rodzinny Rajd Rowerowy, którego zbiórka odbędzie się o 10.00 obok Zespołu Boisk Piłkarskich przy ul. Andersa 22.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski polega na zdobywaniu punktów za przejechane kilometry. Wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta, wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry, dokonać rejestracji użytkownika i z menu wybrać: „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Publiczne” – „Rowerowa Stolica Polski dla Miast”. Następnie z listy rozwijanej trzeba wybrać miasto TYCHY, a następnie grupę z którą się identyfikujemy. Kilometry można kręcić dla grup rowerowych, dla szkół, instytucji, zakładów pracy, a także dla grupy ogólnej oraz indywidualnie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraińskie firmy transportowe przejęły rynek
Następny artykułPrzedstawiciele organizacji działających na rzecz rozwoju społecznego spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu