Projekt MŁODZI KREATYWNI dla mieszkańców w wieku 15-25 lat, pomógł im odkryć i rozwijać różnorodne formy działań kulturalnych. Efekty końcowe projektu okazały się
spektakularne. Finał 25 października w dawnym „Skarbku”.
Program obejmował cykl 21 warsztatów, które miały na celu rozwijanie świadomości uczestników w zakresie różnorodnych form przekazu kulturowego i wyrazu artystycznego. Młodzi ludzie inspirowani naturą, uczyli się, jak poprzez sztukę wyrażać postawy proekologiczne. Wzięli udział w warsztatach o zróżnicowanej tematyce, prowadzonych przez doświadczonych artystów i ekspertów z różnych dziedzin.
Jednym z najbardziej spektakularnych efektów projektu jest mural o powierzchni ponad 100 m2. Jego twórcą jest nieformalna grupa „Miejskie Płótna”, która poprowadziła również warsztaty street art, na których młodzież poznawała tajniki tworzenia sztuki ulicznej.
Dodatkowo warsztaty projektowania modeli 3D, prowadzone w nowoczesnej sali audiowizualnej polkowickiej biblioteki, pozwoliły uczestnikom zgłębić tajniki nowoczesnych technologii. Nie zabrakło akcentu muzycznego, młodzież pod okiem lokalnego twórcy hip hopu – Kacpra Banaszkiewicza, mogła spróbować swoich sił w tworzeniu i nagrywaniu utworów. To była okazja pracować w profesjonalnym studio nagraniowym w Pałacu w Suchej Górnej, gdzie uczestnicy korzystali z pomocy realizatora dźwięku.
W innym cyklu warsztatów, młodzi polkowiczanie stworzyli fi lm pt. „Jak zatrzymać betonozę miast” w formie video explainera, który powstał dzięki współpracy z cieszyńskim Studio Dinksy. Film zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas finałowej gali kończącej projekt, która odbędzie się 25 października o godzinie 18.00 w budynku dawnego „Skarbka”. Wówczas zaprezentowane zostaną efekty twórczej pracy młodzieży.
Całkowita wartość projektu wyniosła 85 000 zł, z czego 76 500 zł zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.
Nadesłane przez Centrum Kultury w Polkowicach
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS