Dobiegły końca międzypokoleniowe warsztaty artystyczne organizowane przez Starachowicki Park Kultury. Było kreatywnie, radośnie i twórczo. Zwieńczeniem projektu będzie inscenizacja bajki dla dzieci i dorosłych. Placówka na ten cel, po raz kolejny, pozyskała dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.
„Projekt Kultura. Dookoła bajki” to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Park Kultury. Na jego realizację placówka, pozyskała dofinansowanie w wysokości 19 tys. zł. Tym razem starachowiczanie, niezależnie od wieku, uczestniczyli w organizowanych na terenie miasta międzypokoleniowych warsztatach artystycznych: teatralnych, storytellingu, wokalnych, tanecznych i scenograficznych.
REKLAMA
Zajęcia odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz w siedzibie Parku Kultury. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób, dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Uczestnicy miło i kreatywnie spędzili ostatnie dni wakacji, były także osoby, które odkryły w sobie pasję i zamierzają ją kontynuować.
– Syn pierwszy raz uczestniczył w warsztatach tanecznych, bardzo mu się spodobało i chce kontynuować naukę tańca. Zdecydowaliśmy wspólnie z mężem, że po wakacjach zapiszemy syna na zajęcia prowadzone przez instruktorów w Parku Kultury – mówi pani Marta, mama 10 – letniego Wiktora.
Zajęcia prowadziły instruktorki. Warsztaty taneczne: Alicja Andrzykowska – instruktor tańca, choreograf i od 24 lat – kierownik artystyczny Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”. Julia Ostatek – choreograf, instruktor tańca współczesnego. Warsztaty teatralne: Monika Kowalczyk – Kogut – teatrolog, animator kultury i instruktor teatralny. Storytelling: Magdalena Pawłowska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo związana z pracą w słowie jako specjalistka ds. content marketingu. Wokalne: Patrycja Suwara – mgr muzykologii, wokalistka i jurorka. Natomiast warsztaty scenograficzne poprowadziła Małgorzata Dreala – absolwentka studiów na kierunku Sztuki Plastyczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie kształci się również w kieleckim Instytucie Sztuk Wizualnych.
Zwieńczeniem projektu będzie wspólne przygotowanie muzycznej inscenizacji bajki dla dzieci i dla dorosłych, która zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności.
Celem projektu jest wyrównywanie szans w dostępie do kultury, wykorzystanie, stymulowanie i pozytywne wzmacnianie kulturalnego potencjału mieszkańców miasta. Integracja przedstawicieli różnych środowisk oraz stworzenie możliwości do rozwijania twórczych potrzeb starachowiczan. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022
W ubiegłych latach Park Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje Narodowego Centrum Kultury realizował projekty „36 Interwencji” oraz „Kultura. Wzmocnienia Pozytywne”.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS