A A+ A++

W okresie bożonarodzeniowym również w krakowskim zoo nie zabraknie świątecznych akcentów. 25 i 26 grudnia można odwiedzić żywą szopkę, która podobnie jak w poprzednich latach stanie w minizoo, a także podziwiać jedno z dzieł krakowskiej tradycji szopkarskiej, które eksponowane jest w żyrafiarni.

Fot. materiały prasowe

W żywej szopce, którą obejrzeć można w pierwszy i drugi dzień świąt w godz. 12.00–14.00, razem ze Świętą Rodziną na zwiedzających czekać będą owce kameruńskie i osiołek. Wyjątkową atmosferę świąt podkreślą udekorowane ekologicznie choinki i kolędy.

Zoo przygotowało marchewkę, którą można będzie karmić wszystkich mieszkańców miniogrodu: alpaki, kózki karłowate, lamy, kozy walizerskie, mundżaki chińskie i kucyki. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota.

Oprócz żywej szopki w żyrafiarni wystawiona będzie jedna z 40 szopek krakowskich, eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Wokół szopki”. Tym razem będzie to wyróżnione w 1991 roku kunsztowne dzieło Stanisława Paczyńskiego.

Świąteczna wizyta w zoo to także okazja do zobaczenia zwierząt lubiących zimowe klimaty, np. koni Przewalskiego, wielbłądów, manuli, owiec arui, lisów polarnych, tygrysów i panter śnieżnych. W bezwietrzne dni pojawiają się także zebry, niektóre antylopy, a nawet słonie! W trakcie zimowego spaceru w plenerze można się wybrać do ciepłych obiektów: żyrafiarni, pawilonu nocnych zwierząt, małpiarni czy egzotarium. Na wizytę w ogrodzie warto więc zaplanować przynajmniej dwie, trzy godziny.

Kasa zoo jest czynna w godz. 9.00–14.00, a zwiedzać ogród można do godz. 15.00. Dojazd zapewnia komunikacja miejska – autobus linii nr 734, który kursuje na trasie „Cichy Kącik” – „Zoo”.


pokaż metkę


Autor:

Małgorzata Tabaszewska


Osoba publikująca:

Tomasz Róg


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2022-12-16


Data aktualizacji:

2022-12-25

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Krzyczę na dzieci, a potem płaczę. Inaczej nie umiem”. Zapiski psychologów chwytają za gardło
Następny artykułOdwiedź żywą szopkę u franciszkanów