A A+ A++

Mają na swoim koncie m.in. rewitalizację Placu Matejki, renowację Kopca Kraka czy zaprojektowanie ikonicznego skośnego budynku Sali Obsługi Klienta Tauron przy ul. Śląskiej 10. Przez 26 lat funkcjonowali jako pracownia architektoniczna Quadart, teraz postanowili dać poznać się szerzej. Od tego roku zaczynają działać jako Stvosh.

Autor: housemarket.pl 30 listopada 2020 16:40

Quadart była pracownią dobrze znaną w kręgach inwestorskich i budowlanych również z takich realizacji jak biurowce przy ul. Zakopiańskiej i ul. Kalwaryjskiej 33 w Krakowie, osiedla mieszkaniowe czy realizowany obecnie projekt budowlany warszawskiego hotelu Intercontinental. Ci sami projektanci odpowiedzialni są też za rewitalizacją kluczowych obiektów przestrzeni publicznej i liczne reprezentatywne realizacje budowlane.

Po ponad ćwierć wieku działalności autorzy tych projektów postanowili symbolicznie wyjść z pracowni do klientów i podzielić się z odbiorcami swoją pracą, doświadczeniem i filozofią działania. Jak mówi założyciel Stvosh, architekt Piotr Orzeszek, po latach intensywnej pracy przy różnorodnych inwestycjach deweloperskich i działaniach na rzecz użyteczności publicznej, nadszedł czas na zmiany i podsumowania.

Zmiana nazwy i wizerunku – nie filozofii

– Przeprowadziliśmy pewien „lifting” pracowni połączony z redesignem wizerunkowym oraz namingiem, chcąc uspójnić i podkreślić w ten sposób naszą tożsamość. Przez lata działalności firma wyspecjalizowała się w projektowaniu proinwestycyjnym i kwalifikowanej obsłudze budowlanej tworzonych projektów. Nowa nazwa lepiej odzwierciedla to, co robimy. Stvosh, bo tworzymy, a ściśle mówiąc, stwarzamy – od początki do końca, od planu i projektu aż po wykończenie. Poza tym, chcieliśmy też podkreślić krakowską proweniencję – czerpiemy po równo z tradycji i przyszłości, a to również cecha Krakowa, czyli miejsca, z którego się wywodzimy i gdzie pracujemy. Architektura jest sztuką, która nie tylko pozostawia w naszym otoczeniu najtrwalsze ślady, ale i decyduje o jakości życia ludzi „tu i teraz”. W swojej działalności odświeżamy zarówno obiekty szacowne i wiekowe – tak, by wciąż spełniały dobrze swoją rolę, jak i od podstaw tworzymy nowoczesne projekty, które mają sprawdzić się w przyszłości – mówi Piotr Orzeszek, architekt prowadzący Stvosh.

Nie zmieni się natomiast podejście do tego, co najważniejsze, a więc do samego projektowania. Jak mówi architekt, przez wszystkie lata funkcjonowania pracownia nigdy nie zapominała o tym, że projektowanie to nie tylko biznes, ale też użytkownicy projektowanej architektury.

– Realizując duże inwestycje komercyjne czy użyteczności publicznej, nie tracimy z oczu ich przyszłych użytkowników. Może dlatego tyle razy zaufało nam miasto Kraków, powierzając m.in. rewitalizację najstarszego ziemnego zabytku w Krakowie. Od lat pozostajemy wierni filozofii 360° architektury. Uwzględnia ona wszystkie niezbędne elementy, takie jak: potrzeby rynku, skalę zamierzenia, układ urbanistyczny, wpisanie przestrzeni w lokalne uwarunkowania, funkcjonalność, estetykę, punkty widzenia zleceniodawcy i przyszłych odbiorców – mówi Piotr Orzeszek.

Architektura to wspólna sprawa

Odświeżenie wizerunkowe to nie wszystko. Kolejna zmiana wiąże się z decyzją o szerszym niż dotychczas zaistnieniu pracowni w przestrzeni wirtualnej. Poza nową stroną internetową, na której będzie można obejrzeć dotychczas nigdzie niepublikowane portfolio firmy, poczynania Stvosh będzie też można śledzić odtąd w mediach społecznościowych. Na swoim facebookowym fanpage’u architekci poprowadzą stałą komunikację z odbiorcami. Zamierzają też opowiadać m.in. o kulisach powstawania swoich najważniejszych projektów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowa Toyota Mirai ujawniona. Tańsza, ładniejsza, lepiej jeździ i… oczyszcza powietrze
Następny artykułWyrzucona z klubu sportowego za krytykę proaborcyjnych manifestacji