A A+ A++

Organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji jest trzeci rok z rzędu Bydgoszcz. U podstaw przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez Bolonię do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich.

Aktywne Miasta

Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach. 

– Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Dwukrotnie w zawodach triumfowała Nowa Sól. W tym roku w szranki stanie 50 polskich miast, w tym Kraków. Na czym polega rywalizacja? Rowerzyści pobierają stworzoną przez Bydgoszcz darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry” (choć oczywiście Kraków liczy na swoich mieszkańców!).

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się tutaj, dla systemu IOS znajduje się tutaj. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

W drodze po puchar

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, a dla 100 najlepszych zawodników „kręcących” dla Krakowa Wydział Gospodarki Komunalnej przygotuje zestaw atrakcyjnych upominków (wśród nich m.in. dobrej jakości akcesoria rowerowe, karty podarunkowe do znanych i lubianych sklepów nie tylko sportowych czy bilety do kina).

Rywalizacja zacznie się 1 czerwca i potrwa cały ten miesiąc. Wyniki wraz ze statystykami będą na bieżąco publikowane zarówno na stronie internetowej www.aktywne.miasta.pl, jak i w aplikacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKanapa z funkcją spania do salonu: jaką wybrać?
Następny artykułPremier i ministrowie w prokuraturze? Senator PiS: Tego nie było po 1989 roku!