A A+ A++

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.

Zgłoś zagrożenie i wpływaj na otoczenie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od 2016 roku. Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem a policjantami. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. Ponadto, KMZB wykorzystuje informacje uzyskane na podstawie własnych ustaleń, czyli m.in. poprzez wykorzystanie statystyk policyjnych, informacji uzyskanych od podmiotów poza policyjnych oraz na podstawie wyników badań opinii publicznej.

Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
  • dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
  • platforma wymiany informacji o zagrożeniach.

Łatwy kontakt z dzielnicowym

Kolejnym narzędziem, które ułatwia kontakt z policjantami, jest aplikacja Moja Komenda. Dzięki niej w łatwy sposób można skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Wystarczy wpisać nazwisko funkcjonariusza lub miejsce zamieszkania, by aplikacja odnalazła dzielnicowego odpowiedzialnego za nasz rejon. Możesz także wyszukiwać jednostki po ich nazwie. Co ważne, aplikacja działa bez dostępu do internetu.

Baza danych o jednostkach policji

Moja Komenda zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów, rewirów dzielnicowych i posterunków w Polsce. Aplikacja posiada dwa tryby wyszukiwania: z usługami lokalizacyjnymi, które automatycznie wskażą najbliższą jednostkę, oraz tryb online, który pozwala na szybkie wskazanie trasy do najbliższej jednostki i połączenie z dyżurnym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułListy okolicznościowe z okazji Dnia Niepodległości
Następny artykułOpady marznące – ostrzeżenie meteorologiczne nr 102