A A+ A++

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to funkcjonująca od 2016 roku aplikacja, która umożliwia nam wskazanie występujących zagrożeń w otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne, by powiadomić policję o niepokojących nas zjawiskach. Roczne podsumowanie zgłoszeń w powiecie gorlickim potwierdza, jak powszechna stała się ta forma komunikacji mieszkańców z mundurowymi.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach podsumowali 2020 rok. W ramach tego podsumowania ocenili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Statystyki wskazują, że w ubiegłym roku na mapę zostało naniesionych 1186 zgłoszeń. Policjanci potwierdzili 630 z tych zgłoszeń (czyli 53 proc.), z czego niemal 500 zostało wyeliminowanych.

W przypadku zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na mapie zaznaczano takie kategorie, jak nieprawidłowe parkowanie: 260 przypadków oraz przekraczanie dozwolonej prędkości: 255 przypadków. Kolejną grupę zgłoszeń stanowiły takie kategorie, jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych: 168, niewłaściwa infrastruktura drogowa, która została zaznaczona 80 razy oraz w 89 przypadkach grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Każde zgłoszenie, które zostało  naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na mapie, a po ich potwierdzeniu eliminowali te zagrożenia. Swój udział zarówno w weryfikacji zgłoszeń dokonanych na mapie, jak i eliminacji stwierdzonych zagrożeń, ma wiele organizacji i instytucji, które aktywnie współpracują z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAdam Gorol: Nie ma w tej decyzji żadnego drugiego dna
Następny artykułSprzedaż detaliczna zamknęła rok na minusie