Są elementy garderoby, które powinny znaleźć się w każdej szafie. Jednym z nich jest bez wątpienia koszula. Dzięki ogromnej ilości krojów, przy jej pomocy można stworzyć zestawy zarówno eleganckie i formalne oraz codzienne. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.
Jakie są dostępne rodzaje koszul męskich?
Kołnierzyk, guziki i mankiety. To elementy, które niewątpliwie kojarzą nam się z każdą koszulą. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że to, co czyni koszulę elegancką lub codzienną to nie tylko kolor, print i materiał. To także rodzaj kołnierzyka i mankietów. Rodzajów koszul męskich jest naprawdę wiele. Oto wskazówki na temat modeli i ich cech charakterystycznych. Dzięki temu łatwiej będzie ci wybrać odpowiednią.
Koszule OCBD, czyli popularny Oxford Cloth Button Down
Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych koszul. Jej cechą charakterystyczną jest niewątpliwie kołnierzyk. Posiada on długie wyłogi, zapinane na niewielkie guziczki. Dzięki temu kołnierzyk zawsze jest na miejscu, nie wychodzi poza brzegi marynarki, ani nie chowa się pod nią. Tego typu koszule wykonane są z bawełny, oprócz tego, że prezentują się świetnie, to też są bardzo wygodne. Przy ich pomocy, można stworzyć bardzo ciekawe stylizacje zarówno bardziej formalne, jak i casualowe. Zdecydowanie nie powinno zabraknąć tego typu koszul w żadnej męskiej garderobie.
Koszule męskie w kratę i flanelowe
Bardzo ciekawą opcją są także koszule męskie w kratę. Jest to jeden z najpopularniejszych wzorów, który sprawia, że ten element garderoby staje się mniej formalny. Tego typu koszule świetnie nadają się na wyjścia ze znajomymi do pubu lub po prostu na co dzień na zakupy. Koszule w kratę mogą mieć bardzo różny charakter. Modele wykonane z flaneli lub bawełny w duży wzór będą idealne na co dzień, mogą też być swojego rodzaju okryciem wierzchnim zakładanym na t-shirt w letnie wieczory, jednak modele bawełniane w drobniejszą kratę z powodzeniem można wykorzystać do stylizacji bardziej formalnych np. do pracy. Niekiedy łączone są nawet z krawatem. Warto w tym wypadku unikać dodatkowych printów. Jeśli chcemy założyć krawat, dobierzmy gładki model, najlepiej niewykonany z jedwabiu tylko np. z dzianiny. Nada on stylizacji ciekawego charakteru.
Koszule z tzw. mankietem portofino
Ten rodzaj koszul nie jest tak popularny, choć warty uwagi. Koszule tego typu są bardzo eleganckie i nadają się na takie okazje jak wyjścia biznesowe czy po prostu do pracy w biurze. Jest to krój niesamowicie wyszukany i elegancki. Mankiet portofino, który nazywany jest także koktajlowym, oznacza się tym, że jego jedna część jest wywijana na zewnątrz. Trzeba przyznać, że ten element ozdobny robi naprawdę wielkie wrażenie. Jeśli chcesz być postrzegany jako osoba znająca się na dobrym stylu, bez wątpienia powinieneś mieć tego typu koszule w swojej garderobie.
Koszule Winchester
Są to jedne z najbardziej formalnych koszul i kojarzą się przede wszystkim z dużymi pieniędzmi oraz finansistami. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim kolorowy korpus, najczęściej błękitny i kołnierzyk oraz mankiety w białym kolorze. Koszula ta musi też być obowiązkowo zestawiona z krawatem. W przypadkach stylizacji formalnych tzw. morning dress powinno się połączyć tego typu koszulę z elegancką kamizelką.
Koszule półformalne
Koszule półformalne to oprócz już wcześniej wymienionych koszul OCBD, najbardziej uniwersalne modele. Ich cechą charakterystyczną jest usztywniony kołnierzyk, brak kieszeni, ale także różnorodność wzorów i kolorów. Dzięki tego typu koszulom można stworzyć stylizacje casualowe, jak i do pracy. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj koszul, jakie goszczą w męskich szafach.
Koszule męskie formalne
To kolejny typ koszuli, jaki bez wątpienia jest podstawowym elementem, jaki powinien znaleźć się w szafie nie tylko eleganckiego mężczyzny. Nawet jeśli na co dzień preferuje się styl bardziej na luzie, każdy z nas ma czasem sytuacje, podczas których musi przywdziać elegancki strój. Koszula formalna jest niezbędna podczas tworzenia eleganckich stylizacji na ważne okazje. Jej cechą charakterystyczną jest sztywny kołnierzyk, a także brak kieszeni. Charakteryzuje się też gładką plisą i francuskim mankietem. Najczęściej występują w kolorze białym lub błękitnym, dzięki czemu świetnie pasują do jednolitych, eleganckich garniturów. Wyróżniamy także formalną koszulę do muszki, która ma krytą plisę, a także takie, do których niezbędne będą spinki.
Z czym zestawiać koszulę męską, by wyglądać dobrze?
Tworząc zestaw z koszulą, musimy dobrać także odpowiednie spodnie. To, jakie będą odpowiednie, zależy oczywiście od danego typu koszuli. Do stworzenia stylizacji formalnej z koszulą, będziesz potrzebować spodni garniturowych w kant. W przypadku stylizacji i koszul casualowych z powodzeniem zastosujesz spodnie typu chino, a nawet ciemne jeansy. Do niektórych modeli będziesz potrzebować krawata, muszki lub spinek, inne z powodzeniem zastosujesz bez żadnych dodatkowych elementów. Rodzajów koszul męskich jest tak wiele, że bez względu na to, na jaką okazję jej potrzebujesz i w jakim stylu czujesz się najlepiej, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Formalne koszule bardzo dobrze będą wyglądać w połączeniu z elegancką marynarką, jednak wiele modeli półformalnych także możesz z nią połączyć, zwłaszcza jeśli wybierzesz marynarkę casualową.
Gdzie kupić dobrej jakości koszulę męską?
Idealną koszulę męską znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Pamiętaj, by dobrać ją do twojego typu sylwetki. Zwróć uwagę na rozmiar. Zarówno w zbyt małej koszuli, jak i zbyt dużej nie będziesz prezentować się najlepiej. Istotną kwestią jest także kołnierzyk. Dobierz go tak, by nie odczuwać dyskomfortu. Wybierając idealną koszulę dla siebie postaw na jakość. Dzięki temu będzie się dobrze prezentować i służyć przez wiele lat. Koszule wysokiej jakości w dobrej cenie znajdziesz m.in. na stronie internetowej Answear.com. Bogata oferta sprawia, że bez problemu stworzysz perfekcyjny zestaw dla siebie.
Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS