A A+ A++

Choć pielęgnacja włosów wydaje się czymś oczywistym, z roku na rok, podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy czy makijażu, dowiadujemy się o kolejnych nowinkach pielęgnacyjnych. Mogłoby się wydawać, że w przypadku pielęgnacji włosów nie możemy liczyć na nic odkrywczego, jednak już od kilku sezonów coraz większą popularnością cieszy się pielęgnacja włosów w zależności od ich porowatości. Jednym z typów porowatości, który teoretycznie wydaje się najprostszy w dbaniu o nie, są włosy niskoporowate. Poznaj ich zasady pielęgnacji oraz kosmetyki, po które warto sięgać, a których unikać, posiadając ten typ włosów.

Czym jest porowatość włosów?

Jak już wspomniano, wybierając kosmetyki do włosów, już od jakiegoś czasu coraz częściej kierujemy się porowatością włosa niż tym, czy nasze pasma są farbowane, proste, kręcone, przetłuszczające się czy zniszczone. Porowatość włosów to nic innego, jak naturalny stopień odchylenia łusek włosa. Stąd wyróżniamy włosy niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate.

To, jaki rodzaj porowatości włosów posiadamy, w dużej mierze określone jest w sposób genetyczny. Warto jednak pamiętać o tym, że porowatość włosów może ulec zmianie, w zależności od tego, czy dbamy o swoje włosy. Przykładowo: jeśli posiadając włosy średnioporowate, będziemy ciągle poddawać je farbowaniu, prostowaniu czy innym zabiegom, szybko staną się zniszczone, przesuszone i zaczną wykazywać cechy włosów wysokoporowatych.

Włosy niskoporowate, czyli jakie?

Zanim poznamy, jakie kosmetyki do włosów Garnier będą najlepszym wyborem w przypadku włosów niskoporowatych, powinniśmy poznać ich cechy charakterystyczne. Teoretycznie to typ włosów, który wydaje się najprostszy w pielęgnacji. Cechuje je niewielki stopień rozchylenia łusek, przez co bardzo dobrze się układają, są sypkie, błyszczące i bardzo łatwo uzyskać na nich efekt tafli. Oprócz tego nie są podatne na działanie wilgoci, dlatego w przeciwieństwie do włosów średnio- oraz wysokoporowatych praktycznie wcale się nie puszą.

Niestety z drugiej strony osoby, które posiadają włosy niskoporowate, bardzo często muszą mierzyć się z ich brakiem objętości oraz tym, że są oklapnięte u nasady ze względu na to, że niezwykle łatwo je przeciążyć. Oprócz tego włosy niskoporowate wykazują dość spore tendencje do przetłuszczania.

Kosmetyki do włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate to najmniej wymagający typ włosów pod względem pielęgnacji i teoretycznie nie potrzebują one tylu kosmetyków oraz etapów pielęgnacyjnych jak chociażby włosy wysokoporowate. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zwracać uwagi na to, po jakie produkty sięgamy w ich przypadku. Najczęściej powielanym błędem w pielęgnacji włosów niskoporowatych jest przeświadczenie o tym, że nie potrzebują one odżywki. Wiele osób uważa, że odżywka i maska są w ich przypadku zbyt obciążające, przez co sprawią, że pasma będą się szybciej przetłuszczać i nawet po umyciu będą wyglądać na nieświeże.

Oczywiście nasze niskoporowate włosy rzeczywiście szybko przetłuszczą się pod wpływem maski i odżywki, ale będzie to miało miejsce tylko wtedy, gdy sięgniemy po produkty o bardzo bogatym składzie i gęstej konsystencji. Myjąc włosy niskoporowate samym szamponem, nie sprawimy, że będą one w dobrej kondycji i na dłużej pozostaną świeże. Wręcz odwrotnie – zaczną się o wiele szybciej przetłuszczać.

W przypadku włosów niskoporowatych warto sięgać po lekką, odświeżającą odżywkę, która zmiękczy włosy i zabezpieczy je po umyciu szamponem. Lekka odżywka do włosów niskoporowatych może być stosowana nawet przy każdym myciu, jeśli zawiera odpowiednie składniki.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Ze względu na to, że włosy niskoporowate sa zdefiniowane, lśniące, sprężyste i nie mają problemów z puszeniem, ich pielęgnacja powinna być przede wszystkim nakierowana na zmniejszenie wydzielania sebum przez skórę głowy, co jest dość częstym problemem przy tym typie włosów. Mycie włosów warto zacząć od naturalnego szamponu na bazie ziół, który będzie regulować pracę gruczołów łojowych. Oprócz odżywki do codziennego stosowania warto sięgnąć również po maskę do włosów – w przypadku włosów niskoporowatych najlepiej sprawdzą się te na bazie glinek.

undefined

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułI liga kobiet: TS ROW Rybnik przegrał w Wodzisławiu
Następny artykułSkorża: „Szacunek, Warta wysoko zawiesiła poprzeczkę”