A A+ A++

Dziewczynka mieszkała przy ruchliwej ulicy w dzielnicy Lewisham w Londynie, gdzie stale jest odnotowywany wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Drastyczne pogorszenie stanu zdrowia dziewczynki odnotowano w czasie, czy w Lewisham znacząco wzrastało zanieczyszczenie powietrza.

Specjalista zajmujący się zanieczyszczeniem powietrza i jego wpływem na organizm człowieka, prof. Stephen Holgate, już w 2018 r. w przygotowanym raporcie, ocenił, że najprawdopodobniej dziecko żyłoby, gdyby nie skażenie powietrza przy ulicy South Circular Road., gdzie mieszkała z rodziną.

Fatalny stan powietrza powoduje wcześniejszą śmierć

Szacuje się, że ponad 40 tys. Brytyjczyków cierpi na wczesną śmierć z powodu zanieczyszczenia powietrza. Prawie 9 mln zgonów wywołanych jest skażonym powietrzem, wodą i glebą – wynika z międzynarodowych badań opublikowanych w periodyku “The Lancet”. To więcej niż w wyniku wojen czy wypadków.

Według ekspertów z UNICEF nawet 600 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera w wyniku chorób spowodowanych przez zanieczyszczenie powietrza.

W dodatku, jak pokazują badania zanieczyszczenie powietrza jest ściśle powiązane z wysokim wskaźnikiem śmiertelności na COVID-19. Zły stan jakości powietrza wpływa też niestety na cięższy przebieg choroby.

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza powstałych na skutek działalności człowieka oraz sprzyjających jego powstawaniu warunków: dużej wilgotn … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkrzywdził Neymara. Teraz ma kłopoty
Następny artykułWojewoda Mikołajczyk odwołany! Jest decyzja premiera