Przedstawiam swój raport dotyczący komunikacji prowadzonej w okresie styczeń – marzec 2020 r. w social media przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie na temat zagrożenia epidemią koronawirusa. Na podstawie poniższego raportu każdy może wyrobić sobie zdanie na temat aktywności Komisji Europejskiej na polu informacyjnym w kluczowych dwóch miesiącach pandemii koronawirusa w Europie
— stwierdza poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Kowalski we wstępie do raportu, który przygotował i prezentuje na swojej stronie internetowej.
Poseł PiS Janusz Kowalski / autor: wPolityce.pl
Celem raportu jest, jak podkreśla poseł, podsumowanie aktywności komunikacji na oficjalnych kontach social media (Facebook, Twitter) Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (dalej: Komisja Europejska lub KE) w okresie od 24 stycznia do 19 marca 2020 r. Komunikacja Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w większości pokrywa się z komunikacją Komisji Europejskiej w Brukseli – analogiczne lub podobne wpisy publikowane są na kontach Twitter i Facebook w Brukseli i w Warszawie.
Jakie wnioski?
1. Pierwsza informacja Komisji Europejskiej dot. koronawirusa ukazała się 31.01.2020 r. – ok. 2 miesiące od wybuchu epidemii i 7 dni po wykryciu pierwszego zakażenia w Europie. Światowa statystyka na 31 stycznia 2020 r.: 259 ofiar | 11 950 zakażonych.
2. Druga informacja Komisji Europejskiej dot. koronawirusa ukazała się 26.02.2020 r. – ok. 3 miesiące od wybuchu epidemii i 33 dni od wykrycia pierwszego zakażenia w Europie. Światowa statystyka na 26 lutego 2020 r.: 2 800 ofiar | 81 820 zakażonych.
3. 24 stycznia 2020 r. – dzień, w którym zdiagnozowano koronawirusa u pierwszej osoby w Europie. Do 27 lutego 2020 r., czyli 33 dni od pierwszego zdiagnozowanego przypadku, KE zamieściła w social media jedynie 2 informacje dot. koronawirusa.
4. W okresie 24 stycznia – 1 marca 2020 r. Komisja Europejska zamieściła tylko 5 informacji dotyczących koronawirusa na 273 wszystkich informacji w social media.
Pomimo, że w styczniu i w lutym 2020 r. w Europie i na świecie gwałtownie rozwijała się pandemia koronawirusa, tematyka ta nie wzbudzała większego zainteresowania Komisji Europejskiej w Brukseli i w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie
— puentuje Janusz Kowalski i zaprasza do lektury raportu „Komunikacja w social media Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas epidemii/pandemii koronawirusa”.
PEŁNY RAPORT MOŻE ZNALEŹĆ TUTAJ
Rzekome zagrożenie praworządności tematem nr 1
Warto zauważyć, że wśród tematów najbardziej zajmujących brukselskich urzędników była nadmuchana politycznie sprawa rzekomego zagrożenia dla praworządności w Polsce.
Skupienie na takich wymysłach spowodowało, że prawdziwego zagrożenia nie dostrzeżono.
gim
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS