A A+ A++

Koronawirus rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko. W związku ze sporym zagrożeniem jakie niesie za sobą pandemia, władze kraju podjęły decyzję o wprowadzeniu stanu epidemicznego w Polsce. Nowe obostrzenia mają w znaczącym stopniu przyczynić się do zahamowania rozwoju choroby COVID-19.

Lekarze każdego dnia walczą o życie zarażonych pacjentów. Pomimo ogromnych starań, zainfekowanych wciąż przybywa, a Ministerstwo Zdrowia informuje nie tylko o nowych potwierdzonych przypadkach SARS-CoV-2, ale także o wzroście liczby ofiar śmiertelnych. Według najnowszych danych odnotowano już 136 zgonów. Chorobę zdiagnozowano natomiast już u 5 tysięcy osób.

Najwięcej zarażonych przebywa w szpitalach w województwie mazowieckim. Według aktualnych informacji chorych jest prawie 1250 osób. Na kolejnych miejscach znalazł się Śląsk (629) oraz województwo dolnośląskie (539). W całym kraju kwarantanną objętych jest ponad 148 tysięcy osób. Z najświeższych danych wynika, że od początku wybuchu epidemii w Polsce wykonano 92 215 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Aktualne dane na temat rozwoju koronawirusa w naszym kraju można śledzić za pomocą interaktywnej mapy.

Warto zwrócić uwagę na dobrą informację w postaci liczby wyzdrowiałych pacjentów. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 191.

Z aktualnych danych wynika, że na świecie zarażonych jest już ponad 1 430 000 osób. Najwięcej potwierdzonych przypadków choroby COVID-19 odnotowano w następujących krajach:

Najwięcej zgonów wskutek zarażenia SARS-CoV-2 potwierdzono we Włoszech. Według najświeższych informacji na Półwyspie Apenińskich zmarło już ponad 17 tysięcy osób. Kolejne miejsca zajmują Hiszpania (14 045) i Francja (10 328). Łącznie na całym świecie na chorobę COVID-19 zmarło już 82 145 zainfekowanych.

Wśród negatywnych informacji jest również miejsce na pozytywne wiadomości. Na świecie wyleczono już ponad 300 tysięcy pacjentów.

Najświeższe dane dotyczące rozwoju pandemii na świecie można śledzić na interaktywnej mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska bankowość w liczbach – IV kw. 2019
Następny artykułWirus jest dziełem człowieka