Sprzęt ochrony osobistej jest nadal potrzebny w lubelskich szpitalach. Dlatego trzy lubelskie firmy – Agencja Reklamowa “Cumulus”, Spółdzielnia Pszczelarska “Apis” oraz ABM Greiffenberger Polska – postanowiły ufundować dwóm placówkom walczącym z epidemią koronawirusa przyłbice ochronne.
– Agencja Cumulus, korzystając ze swojego doświadczenia w zakresie przygotowywania materiałów reklamowych, rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, z których mogłyby korzystać służby medyczne. Natomiast Apis i ABM Greiffenberger Polska zdecydowały się sfinansować taką produkcję – tłumaczy Jan Matysik, dyrektor zarządzający Agencji Reklamowej “Cumulus”.
Przyłbice są wykonane z przezroczystego materiału PET, lekkie i proste w konstrukcji. Chronią całą twarz, w tym oczy i usta, przez które do organizmu może przenikać koronawirus. Przyłbice mogą być używane wielokrotnie, są odporne na działanie środków dezynfekcyjnych.
W czwartek do Szpitala Klinicznego nr 1 oraz do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej trafiła pierwsza transza spośród 2 tys. przyłbic. Obie lecznice otrzymały po 600 z nich. Tuż po świętach otrzymają kolejne 400. Spółdzielnia Pszczelarska “Apis” sfinansowała przyłbice dla SPSK 1, natomiast ABM Greiffenberger Polska – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
– Uważamy, że wzajemna pomoc sąsiedzka jest w obecnej sytuacji bardzo ważna. Dlatego czujemy się w obowiązku wesprzeć pracowników lubelskiego systemu ochrony zdrowia. Są oni dla nas naszymi lokalnymi bohaterami. Jeśli zachorują lekarze, pielęgniarki, sanitariusze – to kto zajmie się chorymi? – ocenia Robert Bronisz, dyrektor zakładu w ABM Greiffenberger Polska.
– Działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa pracowników szpitali są teraz kluczowe. To dla nas ważne, że mogliśmy wspomóc osoby, które na co dzień walczą o nasze zdrowie. Naszą akcją chcieliśmy podziękować za trud i poświęcenie wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia zaangażowanych w walkę z wirusem – dodaje Radosław Janik, prezes Spółdzielni Pszczelarskiej “Apis” w Lublinie.
O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS