Medycyna estetyczna to szeroka oferta usługi, którą świadczy Szpital Dworska w Krakowie. Przykładowo korekta odstających uszu jest zabiegiem, który nie będzie refundowany przez NFZ. Dlatego jeśli masz problem z uszami i chcesz dokonać korekty ich wyglądu, wówczas powinieneś udać się do prywatnego lekarza, który zajmuje się medycyną estetyczną. Z czym wiąże się zabieg korekty odstających uszu?
Znieczulenie i gojenie się uszu
Jest to zabieg do którego wystarczy miejscowy rodzaj znieczulenia. Osoba, której uszy są korygowane jest cały czas przytomna i jednocześnie nie czuje bólu. Na uszach malowane są linie, wzdłuż których chirurg przeprowadzi cięcie. Są to miejsca, do których podawany jest zastrzyk. Większość osób czuje tylko pierwsze ukłucie igły. Wyjątkiem są dzieci, które nie są w stanie spokojnie leżeć w trakcie zabiegu, co może być dużym dyskomfortem dla lekarza przeprowadzającego zabieg. W przypadku mniejszych dzieci stosuje się znieczulenie ogólne, co jest bezpieczniejsze dla dziecka i pozwala na spokojne przeprowadzenie zabiegu. Wystarczy upływ kilku dni, aby móc wyjąć szwy po zabiegu. Po zabiegu lekarz zakłada opatrunek, który obejmie głową i małżowinę uszu. Oczywiście w pierwszych dniach po zabiegu osoba operowana może doświadczać bólu uszu, jednak nie jest on silny i można go przezwyciężyć tabletkami przeciwbólowymi. Takie tabletki jak Panadol, Apap, Paracetamol czy Ibuprom powinny pomóc. Jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na ból, wówczas lekarz może przypisać mocniejszy środek na receptę.
Wystarczą już dwa dni, aby zdjąć opatrunek. Po około tygodniu należy całkowicie zdjąć szwy. Siedem dni to okres, w którym powinny zniknąć krwiaki oraz ślady obrzęku. Natomiast jeszcze przez kilka dni może się utrzymywać uczucie tkliwych i wrażliwych uszu.
Efekty zabiegu
Spodziewany efekt będzie się utrzymywać do końca życia, jeśli nie dojdzie do urazów głowy. Na efekt będzie także wpływać wiek pacjenta, jego stan zdrowia, sposób życia oraz przestrzeganie zaleceń lekarza podanych po zabiegu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS