A A+ A++

Analitycy uważają, że test pocisku SLBM nowego typu przybliża Koreę Północną do tego, by do służby w siłach zbrojnych tego kraju wszedł okręt podwodny uzbrojony w pociski balistyczne. O teście pocisku informowała we wtorek armia Korei Południowej. Strona południowokoreańska kilka godzin po teście sugerowała, że wystrzelony ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej pocisk to rakieta SLBM.

1

Tyle okrętów podwodnych klasy Sinpo pełni służbę w marynarce wojennej Korei Północnej

Biały Dom wezwał Koreę Północną, by powstrzymała się od dalszych “prowokacji”. Rzecznik Białego Domu, Jen Psaki poinformowała we wtorek, że USA pozostają otwarte w rozpoczęcie rozmów dyplomatycznych z Koreą Północną na temat jej programu zbrojeń. Pjongjang jak dotąd odrzucał taką możliwość oskarżając Waszyngton i Seul, że te mówią o dyplomacji, a jednocześnie zwiększają napięcie na Półwyspie Koreańskim przez swoje działania militarne, takie jak wspólne ćwiczenia armii USA i Korei Południowej.

USA i Wielka Brytania chcą, by najnowszym testem broni rakietowej przeprowadzonym przez Koreę Północną zajęła się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Poprzedni test rakiety SLBM miał miejsce w Korei Północnej w 2016 roku. Pocisk wystrzelono wówczas z tego samego okrętu, z którego zrobiono to we wtorek – podała północnokoreańska agencja KCNA. To eksperymentalny okręt podwodny klasy Sinpo – dotychczas w siłach zbrojnych Korei Północnej służbę pełni tylko jeden okręt tego typu.

Czytaj więcej

Na zdjęciach opublikowanych przez KCNA widać smuklejszą i mniejszą rakietę niż ta, którą testowano w 2016 roku. Może to być rakieta, którą Korea Północna po raz pierwszy zaprezentowała na targach zbrojeniowych w Pjongjangu, w ubiegłym tygodniu. Zmniejszenie rakiety SLBM oznacza, że na pokład okrętu podwodnego rakiet ta … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Dąbrowa Górnicza: Dni Wolnościowe 2021 [harmonogram wydarzeń]
Następny artykułZobacz, jak zmieniły się te miejsca (i rzeczy) po ich umyciu XII