Krzysztof Piątek opuścił boisko w 58. minucie meczu. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony przez Jessica Ngankama. Chwilę wcześniej Piątek ucierpiał w pojedynku główkowym. 25-latek niefortunnie spadł na ziemię, przy czym ucierpiał jego staw skokowy.

Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Piątek usiadł na murawie, sygnalizując kontuzję. Chwilę później pojawili się przy nim klubowi medycy Herthy Berlin, którzy zasygnalizowali konieczność przeprowadzenia zmiany. Piątek opuścił boisko przy pomocy jednego z lekarzy. Na razie nie wiadomo jak poważny jest to uraz.

Kontuzja Piątka, wygrana Herthy

W pierwszej połowie Piątek zdobył nawet bramkę, jednak ta słusznie nie została uznana, bo Polak był na spalonym. Dla naszego napastnika był to 32. występ w tym sezonie. Piątek ma na koncie siedem goli i dwie asysty.

Hertha wygrała mecz z Schalke 2:1, mimo że od 6. minuty przegrywała po golu Amine Harita. 13 minut później do wyrównania doprowadził Dedrick Boyata, a w 74. minucie zwycięską bramkę dla gości zdobył Ngankam.

Justyna Kowalczyk-Tekieli wrzuciła do sieci zdjęcie. I ruszyła lawina gratulacji

Hertha kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dodiego Lukebakio. W doliczonym czasie gry gości dwukrotnie ratował słupek.

Zwycięstwo z Schalke bardzo mocno przybliżyło Herthę do utrzymania w Bundeslidze. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół Pala Dardaia zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Hertha ma trzy punkty przewagi nad zajmującą miejsce barażowe Arminią Bielefeld i pięć punktów nad przedostatnim w tabeli FC Koeln. Ostatnie w tabeli Schalke spadło już z ligi.

W sobotę Hertha podejmie FC Koeln, a w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z Hoffenheim.