Piłkarze FC Barcelony w drugiej kolejce La Liga zawiedli swoich kibiców. Zagrali słabo w wyjazdowym meczu z Athletic Bilbao i zremisowali 1:1 (0:0). Gospodarze prowadzili po trafieniu Inigo Martineza w 50. minucie. Wyrównał kwadrans przed końcem po pięknym strzale Memphis Depay. Ten sam zawodnik miał potem dobrą okazję na zdobycie zwycięskiego gola, ale spudłował.

To oznacza, że Pique na pewno opuści mecz 3. kolejki Primera Division z Getafe CF (29 sierpnia). Można przypuszczać, że wróci na boisko po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej.

FIFA chce pomóc piłkarzom i piłkarkom z Afganistanu! “Powinniśmy być w stanie”

Nowy środek obrony Barcelony

Oprócz straty dwóch punktów, trener Ronald Koeman ma również inny problem. Już w pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał podstawowy zawodnik Barcelony – Gerard Pique. W 31. minucie Hiszpan pokazał, że nie może dalej kontynuować gry z powodu kontuzji nogi. Zmienił go Urugwajczyk Ronald Araujo.

– Gerard Pique miał problem już na treningu. Nie odczuwał dyskomfortu, dlatego byłem zaskoczony. Nie rozmawiałem z nim jeszcze, ale mam nadzieję, że to nic poważnego – stwierdził Ronald Koeman na pomeczowej konferencji prasowej.

W niedzielę Barcelona poinformowała, że Pique ma uraz mięśnia płaszczkowatego prawej nogi. Według informacji Javi Miguela, dziennikarza dziennika “Diario AS” 34-letni zawodnik nie będzie grał przez dwa tygodnie.

France Messi PSG“Messi zadebiutował w PSG”. Skrót meczu ma już 28 milionów wyświetleń! I wszyscy dali się nabrać

Pique nie wystąpi zatem w meczu trzeciej kolejki Primera Division. 29 sierpnia Barcelona podejmie Getafe. Trener Koeman będzie musiał od nowa zestawić środek obrony, bo w meczu w Bilbao czerwoną kartkę otrzymał Eric Garcia. Prawdopodobnie zatem z Getafe na środku wystąpi duet: Araujo-Clement Lenglet. W odwodzie być może jeszcze będzie Oscar Mingueza.