A A+ A++

Jednym z podstawowych obowiązków każdej instytucji zarządzającej jest kontrolowanie programu operacyjnego, którym zarządza, w tym wydatków ponoszonych przez beneficjentów realizujących projekty. Na beneficjentach ciąży z kolei obowiązek poddania się kontroli.

Mając powyższe na uwadze warto zastanowić się, czym jest kontrola, jakie są jej rodzaje, jaki jest jej zakres i uprawnienia kontrolujących oraz komu przysługują uprawnienia do jej prowadzenia.

Dotyczy każdego projektu

Kontroli podlega każdy beneficjent, a ściślej – każdy projekt. Nie ma możliwości, aby projekt dofinansowany ze środków unijnych przynajmniej jeden raz nie został skontrolowany.

Czytaj także: Dotacja dla przedsiębiorcy na utrzymanie biznesu w czasie pandemii z podatkową korzyścią – interpretacja podatkowa

WAŻNE!

Odmowa poddania się przez beneficjenta kontroli jest równoznaczna z naruszeniem przez niego procedur obowiązujących przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych i powoduje konieczność wszczęcia przez właściwą instytucję, która udzieliła wsparcia procedury odzyskiwania środków (zob. np. wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z 6 września 2017 r., sygn. Akt I SA/Sz 240/17).

Kontrole pr…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCredit Suisse helped Archegos take 'potentially catastrophic' risks before losing billions when it collapsed
Następny artykułOryginalne zaproszenie urzędników dla wandali: “Przyjdźcie. Chcemy omówić, co się wydarzyło”. Poskutkuje?