A A+ A++

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie opracowali krótkie przypomnienie wybranych przepisów na temat zachowania się kierującego podczas kontroli drogowej.

 

To dzięki Tobie moja historia może zakończyć się pozytywnie.  Potrzebuję wsparcia na opłacenie kosztownego leku. Dziękuję z całego serca! — Katarzyna Pater

Po zatrzymaniu pojazdu w miejscu wskazanym przez funkcjonariusza, kierujący ma obowiązek pozostać w pojeździe i trzymać ręce na kierownicy. Po nadejściu osoby kontrolującej należy stosować się do wydawanych przez nią poleceń. Najczęściej na początku kontroli polecenia te dotyczą unieruchomienia silnika, włączenia świateł awaryjnych itp.

Na początku prowadzonych czynności funkcjonariusz podaje kierującemu stopień, imię i nazwisko oraz przyczynę zatrzymania do kontroli. Jeżeli jest to policjant nieumundurowany, to musi również okazać legitymację służbową. Policjant umundurowany okazuje legitymację na ewentualne żądanie kierującego.

Podczas prowadzonych przez umundurowanych policjantów zorganizowanych działań kontrolnych ukierunkowanych na poddanie jak największej liczby kierujących badaniu trzeźwości lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu, policjant, poprzestaje na podaniu tylko przyczyny zatrzymania pojazdu.

W dalszej kolejności kontrolujący przechodzi do czynności, których ro … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPo pijaku staranował lexusem ogrodzenie i zbiegł z miejsca zdarzenia (zdjęcia)
Następny artykułWirtualny spacer po wystawie „Milky Way”