Trwają konsultacje w sprawie aktualizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Polkowice”. Do udziału w nich zaprasza burmistrz Łukasz Puźniecki.
– Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument, który określa wizję rozwoju gminy w kierunku gospodarki niskoemisyjnej, pozwalającej osiągnąć korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne – wyjaśnia Elżbieta Gałek-Kapusta, kierownik referatu rozwoju gminy. – Kluczowym elementem planu są cele strategiczne i szczegółowe, realizujące wizję gminy w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz wdrożenia nowych technologii zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
Celem aktualizacji jest uzupełnienie dokumentu o nowe zadania, wykreślenie tych, których realizację odłożono na czas bliżej nieokreślony, a także weryfikacja pozostałych.
Materiały informacyjne i formularz konsultacyjny dostępne są na stronie internetowej poświęconej konsultacjom w Gminie Polkowice: https://konsultacje.polkowice.eu/pl/ekonsultacje/szczegoly/YToyOntzOjI6ImlkIjtzOjI6IjM0IjtzOjQ6InR5cGUiO3M6MToiMSI7fQ__E____E__ , w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem internetowym www.bip.polkowice.eu oraz w referacie rozwoju gminy przy ul. Górnej 2, pok. nr 206.
Uwagi i wnioski można składać do 24 sierpnia w trzech formach: ustnej do protokołu – w referacie rozwoju gminy (poniedziałek, środa i czwartek w godz. od 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 17, piątek od 7.30 do 14); papierowej – za pośrednictwem formularza, który należy złożyć w kancelarii urzędu gminy, lub elektronicznej – na stronie internetowej poświęconej konsultacjom w gminie Polkowice: https://konsultacje.polkowice.eu/pl/ekonsultacje/szczegoly/YToyOntzOjI6ImlkIjtzOjI6IjM0IjtzOjQ6InR5cGUiO3M6MToiMSI7fQ__E____E__.
Plan gospodarki niskoemisyjnej jest niezbędnym dokumentem, który umożliwia staranie się o środki pomocowe z budżetu Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014 – 2020 oraz lata 2021 – 2027. Jest to szansa na dofinansowanie inwestycji obejmujących, między innymi, termomodernizację budynków, modernizację źródeł ciepła, instalację odnawialnych źródeł energii czy zwiększenie efektywności energetycznej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS