Janusz Rewers w Polsce znany jest głównie jako kabareciarz. Był założycielem i wieloletnim członkiem kabaretu Ciach, zasłynął też rolą Franka Delaya w hitowym swego czasu, improwizowanym serialu “Spadkobiercy”. W Zielonej Górze organizował transmitowane przez krajową telewizję Kabaretobranie. Od kilku lat jest liderem kabaretu Rewers, firmowanego jego własnym nazwiskiem.
CZYTAJ TAKŻE: Ustawa kominowa w samorządach? Tej urzędniczce płacimy więcej niż premierowi
W politykę Rewers zaangażował się w 2018 r. W ostatnich wyborach samorządowych jako bezpartyjny wystartował do rady miasta w Zielonej Górze z list Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał mandat, zdobywając 455 głosów.
W grudniu ub. roku Rewers dostał ofertę pracy w urzędzie marszałkowskim, którym rządzi Platforma Obywatelska do spółki z PSL i SLD. Kabareciarz podpisał umowę na trzy miesiące i został pełniącym obowiązki dyrektorem departamentu promocji i strategii marki.
Obecnie Rewers jest już pełnoprawnym dyrektorem. Konkurs na stanowisko rozstrzygnięto przed paroma dniami. Oprócz Rewersa startowało w nim pięć innych osób, w tym Paweł Wysocki, radny z klubu prezydenta miasta Janusza Kubickiego, który udział w konkursie wziął trochę na zasadzie “trollingu”. Nie miał bowiem wątpliwości, że konkurs wygra sympatyzujący z PO kabareciarz.
Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.
– Dziękuję za zaufanie i szansę pracy na rzecz dobra regionu i jego mieszkańców – komentuje konkurs Rewers w rozmowie z “Wyborczą”. – Na horyzoncie mamy kilka ciekawych projektów, o których będę mógł powiedzieć więcej, kiedy dopniemy stronę formalną. Na pewno skupimy się kampanii promocyjnej “Lubuskie na weekend”, której celem będzie wsparcie lokalnych hotelarzy, gastronomów i generalnie branży turystycznej. W czasach pandemii Polacy nie będą wyjeżdżali daleko na urlopy, raczej zostaną w kraju. Chcemy ich zachęcić, by wypoczywali w regionie i wsparli tym samym lokalnych przedsiębiorców – tłumaczy.
Rewers przez 25 lat prowadził firmę, która zajmowała się organizacją wydarzeń artystycznych, eventów i działaniami promocyjnymi. “Otrzymałem propozycję pracy zgodnej z moim wieloletnim doświadczeniem. Czuję, że jestem tu na swoim miejscu” – mówił po objęciu funkcji pełniącego obowiązki dyrektora.
Pensja Rewersa wyniesie ok. 9 tys. zł brutto miesiecznie. Nowy dyrektor przyznaje, że złożył niedawno deklarację członkowską do biura PO, ale formalnie członkiem partii jeszcze nie jest – czeka na przyjęcie.
Jako miejski radny Rewers mocno zaangażował się m.in. w obronę amfiteatru, który wyburzyć i przekształcić w halę widowiskową chce prezydent miasta Janusz Kubicki.
CZYTAJ TAKŻE:
Janusz Rewers: Hala widowiskowa ze zwycięskiej koncepcji przypomina market
Obrona amfiteatru. Platforma wywiesza “listę wstydu” na billboardach
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS